Castle Clash Efsanevi Kahraman Çıkarma Hilesi

Castle clash efsanevi kahraman çıkarma hilesi yazımızda sizlere herkesin beğenerek oynadığı Castle Clash oyununda nasıl kahraman çıkartacağınızdan bahsedeceğim. Ben yaklaşık 1 aydır bu oyunu oynuyorum ve daha yeni oyuncu olmama rağmen kahramanların önemini kavradım diyebilirim. Eğer efsanevi kahramanları ikinci plana atıyorsanız çok büyük hata yapıyorsunuz. Kesinlikle önceliğiniz efsanevi kahramanlar olsun. Zaten oyun içerisinde size sunulan 29 tane kahraman kartı var. Ancak bu kahramanlardan farklı olarak birde efsane kahramanlar var. Efsanevi kahramanların canı, gücü, defansı kısacası her özelliği diğer kahramanlara göre kat ve kat daha fazla. Tabi durum böyle olunca efsane kahramanları çıkartmak bana olduğu gibi size de daha mantıklı gelebilir. Ancak her şey istemekle olmuyor. Biraz azim birazda şansın desteği ile efsane kahramanlara sahip olabilirsiniz. Şimdi tek eksiğiniz biraz bilgi. Onu da ben size vereceğim. Arkanıza yaslanın ve beni şimdi dikkatli bir şekilde dinleyin.

Mücevher Kullanarak Efsanevi Kahraman Çıkartma

castleclash-kahraman-basma

castleclash-kahraman-basma

Sizi ilk olarak mücevher kullanarak nasıl kahraman çıkartabileceğinizden bahsedeyim. Kahraman dükkanına girerek 500 or yani yıldız kullanarak hero düşürme şansınız var. Ancak bu yöntem ile efsana kahraman düşürme şansınız yok denecek kadar az diyebilirim. Bu nedenle oyundaki mücevherleri yani mor gemleri kullanmalısınız. Hem bu sayede şansınız daha da fazla olacaktır. Zaten oyun size günlük yeteri kadar mücevher veriyor. Sizin tek yapmanız gereken bunları biriktirmek ve efsane kahraman çıkartmak için kullanmak. Ancak mücevher kullanarak şansınızı denediğinizde de efsanevi kahramanların çıkması garanti değil. Eğer çıkaramıyorum diye kafaya takarsanız o zaman harcadığınız paranın haddi hesabı olmaz.  Ancak size burada bir tavsiye vereyim. Resimde de göreceğiniz gibi 150 mücevher harcayarak tekli ya da 450 mücevher harcayarak üç tane birden açabilirsiniz. Burada üç tane olanı seçmeniz şansınızı artıracaktır. Tabi bunun bir ispatı yok ancak bu şansınızı daha fazla artıracaktır.

Mücevher kullanarak efsane baktığınızda Balkabağı, Balkabağı Dükü, Aşk Tanrısı, Karzilla gibi kahramanlara sahip olma şansınız var.

Kırık Toplayarak Efsanevi Kahraman Çıkartma

castle-clash-efsane-kahraman-hilesi

castle-clash-efsane-kahraman-hilesi

Şimdi gelelim oyunda mücevherden bile değerli olan şeye. Castle Clash oyununda mücevherden değerli bir şey varsa o da oyunda topladığınız kırıklardır. Oyunda mücevherden değerli bir şey olur mu? Demeyin. Bal gibide oluyor. Çünkü yeterli sayıda kırık topladığınızda binlerce gem harcayarak alacağınız kahramanları alabiliyorsunuz. Üstelik bu durum şansa bağlı olarak da değişmiyor. Şimdi gelelim nasıl alacağınıza.

Öncelikle kırık toplayabilmeniz için zindanlara girmelisiniz. Tabi tek yol bu değil. Ancak en bilindik ve en kolay yollardan bir tanesi zindanlara girmek. Tabi zindanlarda özellikle mavi şapkalı kuleler olacak. Bu kulelere daldığınız zaman kırık düşürme şansınız daha yüksek olacaktır. Eğer ortalama bir köy sahipseniz zindanlardan günlük ortalama olarak 20 – 30 kırık toplayabilirsiniz. Tabi daha güçlü bir karakteriniz varsa o zaman kazanacağınız kırık sayısı da daha fazla olacaktır.

castleclash-kirik-kazanma

castleclash-kirik-kazanma

Şimdi Kırık toplamanın yolları arasında bir diğeri ise mağaraya girmek. Mağara ise resimde görüldüğü yer oluyor. Mağaraya girdiğiniz zaman hangi harfi seçerseniz size 5 düşman dalgası gönderilecek. Kırık kazanabilmek için bu 5 dalgayı da başarılı bir şekilde savuşturmalısınız. Şimdi burada birkaç şeyden bahsedeyim. Öncelikle dalgalar A – B – C – D diye harfler şeklinde ilerliyor. Her harfte toplam 5 dalga var. Ayrıca her sonraki harf bir önceki harfe göre 5 kırık daha fazla veriyor. A harfi ise 10 kırık vermektedir. Yani A harfini seçip 5 dalgayı başarılı bir şekilde savuşturduğunuzda 10 kırık daha sonra B harfini seçip 5 dalgayı başarılı bir şekilde savuşturduğunuzda 15 kırık kazanacaksınız. Bu böyle son harfe kadar ilerleyecektir. Eğer her gün mağaraya girerek bu dalgaları savuşturursanız kazanacağınız kırık sayısı ortalama olarak 100 – 200 arası değişecektir. Tabi bu köyünüzün düzeni ve gücüne bağlı olarak değişecek.

castleclash-kirik-hilesi

castleclash-kirik-hilesi

Mağaradaki dalgaları başarılı bir şekilde savuşturabilmeniz için köy düzeninizi çok iyi ayarlamanız gerekiyor. Başarılı bir köy düzeni ile her seviye dalgayı başarılı bir şekilde savuşturabilir ve kırıkları toplayabilirsiniz.

A – J Arası Dalga Savunma Stratejileri

Aslında bunları farklı bir başlıkta yazacaktım da hazır yukarda bahsetmişken ufaktan bir bahsedeyim dedim. Hem sizi de uğraştırmamış olurumJ Hangi dalgaya karşı savunma yapacaksanız aşağıdan bakın hemen köyünüzü ona göre düzenleyin. Bu sayede köyünüzün gücüne göre başarınızda artacaktır. Tabi köyünüzün seviyesine ve savunma birimlerinizin gücüne göre bu haritalarda değişimler yapabilirsiniz.

A – E Arası Dalga İçin Savunma

A  -E

A -E

J – F Arası Dalga İçin Savunma

J - F

J – F

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir