Civilization VI Çıkış Tarihi Açıklandı !

Kısaca Civ olarak ta bilinen Sid Meier’s Civilization Sid Meier’ın tasarımcılığında ve Micro Prose yapımcılığıyla ilk kez 1991 yılında piyasaya sürülmüştür. Oyun Total War serisi gibi sıra ile oynanan tek oyunculu  bir strateji oyunudur. MS-DOS, Windows, Macintosh, Microsoft, Amiga, Super Nintendo, Atari gibi platformlar vasıtasıyla oynanır.

Civ oyununda amaç yeni bir medeniyet kurup, bu medeniyetin yüzyıllar boyunca ayakta kalabilecek niteliklere sahip olmasını sağlamaktır.

Oyuncu oyuna bu medeniyetin hakimi olan bir göçmen olarak başlar. Sürekli diğer medeniyetlerle rekabet halindedir. Hakimi olduğu imparatorluğu geliştirmeye çalışır. Keşfedilecek yerler, savaşlar, diplomasiler, yeni şehirler kurabilmek için uygun bölge arayışları, barbarların saldırıları, şehirlere hangi binaların yapılacağı, hangi teknolojilerin çıkarılması gerektiği gibi birçok ilgi çekici ve etkileyici alanlarda oynanır.

Civilization VI

Civilization VI

En iyi strateji oyunlarından kabul edilen Sid Meier’s Civilization, 1992 yılında 1991 yılının en iyi strateji oyunu ödülüne layık görülmüştü. Oyunun oldukça fazla sayıda bir fan kitlesi vardır. Her çıkan seri satış rekorları kırmıştır. Ve nihayet heyecanla beklenen Civilization VI 21 Ekim 2016 Tarihinde piyasada olacak. Oyunun çıkış fiyatı Türkiye için Steam sayfasında 199 TL olarak belirtildi. Sid Meier’s Civilization’ın dağıtımını 2K yapacak. Bu seride şehirler önceki serilerde olduğu gibi tek bir karede değil daha fazla karelerde genişleyecek ve dolayısıyla şehirlerin özelleştirilmesi mümkün olacak. Gelen haberlere göre Civ’in yeni serisinde biraz nostalji de hakim. Oyun yine eskiden olduğu gibi taş devrinden başlayacak ve bilgi çağına kadar uzanacak . bu süreç boyunca oyuncuları bekleyen yepyeni maceralar, heyecan dolu yolculuklar oyunun hayranlarını şimdiden merak içerisinde bırakacak. Efsane oyunun son serisi için oyunun hayranlarının  şimdiden 21 Ekim tarihi için sıraya girmesi bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan Agar.io Chrome Eklentisi 2017 Güncel başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir