Clash of Clans Büyüler

Clash of clans büyüler ne işe yarar, büyü fabrikası ne iş yapar diye düşünmeyin çünkü bugün sizlere Clash of Clans oyununda yer alan büyüler hakkında bilgi vereceğim. Başlarda bende bu büyülerin özelliklerini tam olarak bilmiyordum ancak oynaya oynaya tüm özelliklerini öğrenmiş oldum. Eğer sizde özelliklerini bilmiyorsanız aşağıdan hangi büyünün ne işe yaradığını ve özelliklerini öğrenebilirsiniz.

Yıldırım Büyüsü Nasıl Kullanılır

Clash of clans büyüler yazımızın birinci bölümünü yıldırım büyüsüne ayırdık.Yıldırım büyüsü clash of clansta büyü fabrikasını kurduktan sonra kilidi açılan ilk büyüdür. Yıldırım büyüsü bırakıldığı alanın birkaç kare ilerisine etki edecek şekilde yıldırımlar çakar ve hem binalar hem de klan kalesinden çıkan askerler bu yıldırımlardan büyük zararlar alırlar. Büyü fabrikanızın seviyesi ne kadarsa sizde o kadar büyü yapabilirsiniz. Ayrıca düşman baskınlarında büyü fabrikanız yok olsa dahi daha önceden yapmış olduğunuz büyüler zarar görmez.

yıldırım büyüsü

yıldırım büyüsü

Yıldırım büyüsü aslında oyunda en çok kullanılan büyülerin başında geliyor. Özellikle havan, sihirli kule ve hava savunması gibi savunma birimlerini yok etmek için çoğu oyuncu yıldırım büyüsünü tercih ediyor. Tabi bu büyülerin daha etkili olabilmesi için laboratuvarda araştırılması gerekmektedir. Araştırma yapıldıktan sonra etkisi daha fazla olacaktır.

Yıldırım büyüsü oyuncular tarafından genel olarak binaları ve savunma birimlerini yok etmek için kullanılıyor. Ancak klan kalesinden çıkan ve askerlerinize zarar verebilecek birimleri yok etmek içinde yine yıldırım büyüsünü kullanabilirsiniz. Ayrıca oyunda kara iksir deposuna yaklaşamıyorsanız yine yıldırım büyüsünü kullanarak bu depolara vurabilir ve kara iksir alabilirsiniz.

İyileştirme Büyüsü Nasıl Kullanılır

iyileştirme

iyileştirme

Oyunun belki de en etkili büyülerinden bir tanesi iyileştirme büyüsüdür. Yani en azından bana göre öyle. Clash of clans büyüler ve iyileştirme büyüsü ile canı azalan askerlerinizin canını artırabiliyorsunuz. Ama bunun için askerlerinizin büyünün kullanıldığı alanın içerisinde olması gerekiyor. Ayrıca seviyesi artırıldığı zaman süreside artmaktadır.

İyileştirme büyüsünü kullanacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir püf nokta bulunuyor. Askerlerinizin nereye gideceğini öngörmeli ve iyileştirme büyüsünü askerlerinizin gideceği bölgeye bırakmalısınız. Örneğin, devler genel olarak ilk savunma birimlerine giderler. Bu nedenle devlerin canını azaltabilecek ve onları en çok zorlayacak savunma biriminin oraya devler yaklaştığı zaman iyileştirme büyüsünü bırakırsınız. Bu sayede devlerinizin canı azalmaz. Aynısı diğer askerler içinde geçerlidir. Sadece nerede ne zaman kullanacağınızı bilmeniz yeterli.

Öfke Büyüsü Nasıl Kullanılır

öfke büyüsü

öfke büyüsü

Öfke büyüsü bırakıldığı alanda bulunan askerlerin tahribat gücünü ve hareket hızını iki katına çıkartan bir büyüdür. Öfke büyüsünü çıkartabilmeniz için büyü fabrikanızın 3.seviyede olması şart. Öfke büyüsünü kullanmaya başladığınız zaman hem havadan hem de karadan saldırı yapan ve büyünün etki alanında olan tüm askerleriniz bundan etkilenecektir. Özellikle yavaş hareket eden devlerle beraber kullanıldığı zaman devler çok hızlı hareket edebiliyor. Bunun yanı sıra hasar gücü yüksek ancak hasar puanı düşün olan sihirbaz ve okçu gibi birimlerinizi öfke büyüsü ile hızlandırdığınız zaman savunma birimlerine de kolay kolay yakalanmıyorlar.

Öfke büyüsü ile iyileştirme büyüsünün ortak kullanım özelliği de bulunuyor. İkisini aynı yerde kullandığınız zaman askerlerinizin canı 2 kat daha hızlı dolmaya başlayacaktır. Bu nedenle sıkı savunmalarda ikisini birlikte kullanmanızı tavsiye ederim.

Atlama Büyüsü Nasıl Kullanılır

atlama büyüsü

atlama büyüsü

Atlama büyüsü bırakıldığı alandaki askerlerin belirli bir süre duvarlara takılmadan rahat bir şekilde ilerlemesini sağlamaktadır. Atlama büyüsünü aktif hale getirebilmeniz için büyü fabrikasının 4.seviyede olması gerekiyor. Büyüyü attığınız zaman sadece alanın içerisinde olan askerler ilk seviyede 20 saniye boyunca büyüden yararlanacaklardır. Askerleriniz alanın dışarısına çıktığı zamanda büyünün etkisi yok olur.

Atlama büyüsünün bana göre en büyük avantajı duvarını yıkamayacağını düşündüğünüz ya da duvarı yıkmakla uğraşırken çok fazla zaman kaybedeceğiniz köylerde askerlerinizin direk olarak savunma birimlerine saldırmasını sağlamasıdır.

Özelliklede Clash of clans büyüler ve atlama büyüsü ile beraber dev, goblin, P.E.K.K.A ve valkyrie gibi askerlerinizi kullanarak rakip oyuncunun savunmasını hızlı bir şekilde yıkabilirsiniz. Eğer rakip köyde cehennem kulesi ve X-Topu gibi savunma birimleri varsa askerlerinizin bu birimlere yaklaşmasını da kolaylaştırabilirsiniz.

 Eğer havadan birimler ya da yaban domuzu binicisi gibi birlikler kullanıyorsanız zaten bu birlikler duvar engeline takılmadığı için bu birliklerle kullanmanız bir fayda sağlamayacaktır.

Dondurma Büyüsü Nasıl Kullanılır

Dondurma Büyüsü

Dondurma Büyüsü

Dondurma büyüsü bırakıldığı alandaki savunma birimlerini bir süreliğine dondurur. Dondurma büyüsünü kullanabilmeniz için büyü fabrikanızın 5.seviyede olması gerekiyor. Dondurma büyüsü ilk seviyede savunma birimlerini 4 saniye donduruyor. Tabi 4 saniye size biraz kısa gelebilir. Ancak oyunda seviyeniz ilerlediği zaman savunma bitimleriniz daha güçlü olduğundan verdiği hasarlarda daha fazla oluyor. Bu nedenle 4 saniyelik bir dondurma bile kimi zaman size savaşları kazandırabiliyor.

Donma büyüsünü kullanırken aynı anda öfke büyüsünü de kullanmak size avantaj sağlayabilir. Savunma birimlerinin aynı yerde olduğu alana dondurma büyüsü atar ve öfke büyüsü ile de askerlerinizi hızlandırırsanız o kısa sürede bile birçok binayı hasar almadan yıkabilirsiniz.

Kısaca clash of clans büyüler makalemizde yer vereceğimiz büyüler bunlardır. Her büyünün kendine göre farklı avantajları bulunuyor. Sizin yapmanız gereken hangi rakibe hangi büyünün lazım olduğunu tespit etmek. Birde unutmamanız gereken önemli bir şey var. Büyü basarken büyü fabrikanızın seviyesi kaçsa sizde o kadar büyü depolayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Clash of Clans Bilgisayardan Oynama - Resimli 2015 başlıklı makalemizde bilgisayardan coc oynama ve clash of clans bilgisayardan oynama hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir