Clash of Clans Kara iksir Hilesi

Clash of clans kara iksir hilesi adıyla birçok blogda yer alan kara iksir hilesi denilen olayın aslında clash of clans kara iksir hilesinden ziyade kara iksir kullanımının nasıl olması gerektiğidir. Zaten doğru bir şekilde kara iksir kullanımı yapıldığı taktirde herhangi bir hileye gerek kalmayacaktır.

Bu yazımızda Clash of Clans Kara İksir Hilesinden ziyade oyununa yeni başlayanlara iksir ile hangi binaları ne şekilde yükseltmeleri gerektiğinden bahsedeceğim. Bu yazıyı yazmamadaki asıl amaç yeni başlayanlara biraz bilgi vermek. Çünkü bende oyuna ilk başladığım zaman iksirin o kadarda kullanışlı olmadığını düşünüyordum. Ancak durum çok farklıymış. Meğerse askerlerin gücünü ve seviyesini artırabilmek için kara iksir bayağı bir önemliymiş. İşte sizin de benim yaşadığım sıkıntıları yaşamamanız ve oyunun başından itibaren askerlerinizi güçlendirebilmeniz için söyleyeceklerimi uygulayabilirsiniz. En azından size bu konuda yardımcı olacağım. Anlatmaya başlamadan önce ilk olarak hangi binaların iksir ile geliştirildiğini söyleyeyim.

Laboratuvardaki geliştirmeler, laboratuvar, büyü fabrikası, kışlalar, ordu kampı, kara iksir deposu, kara iksir kuyusu ve altın deposu iksir ile geliştiriliyor.

Clash of Clans Laboratuvar Yükseltme Sırası

Laboratuvar: Oyunda daha iyi olabilmeniz ve ordunuzu güçlendirebilmeniz için askerlerinizin seviyesini artırmanız şart. İşte bunu sağlamanız için laboratuvarları kullanıyorsunuz. Tabi ilk olarak laboratuvarınızın seviyesini artırmalı daha sonrasında ise laboratuvar içerisinde askerlerinizin eviyelerini teker teker artırmalısınız.

Büyü Fabrikası: Büyü fabrikası size saldırı anlamında yardımda bulunabilecek özel iksirler vermektedir. İlk geliştirmenizde şimşek iksirine sahip oluyorsunuz. Bu iksir havadan yapılan saldırılarda hangi binayı hedef alırsanız o bina ve çevresindeki yapılara zarar vermektedir. Tabi laboratuvarda yapılan araştırmaya göre verilen zararın boyutu da daha fazla olabiliyor. Tabi geliştirme yaptıkça farklı büyü iksirleri de açılmaya başlayacaktır.

Kara İksir Kuyusu: Oyundaki kara iksirinizin tek kaynağı kara iksir kuyusudur. Tabi yağmadan da kara iksir elde edebiliyorsunuz. Ancak yağma dışında sadece kuyudan elde edebilirsiniz. Belediye binanız 8.seviye olduğu zaman 10 saatte 450 koyu iksir kazanacaksınız. Tabi kuyunuzun seviyesini artırdığınız zaman kazandığınız koyu iksir miktarı da artacaktır.

Ordu Kampları: Ordu kampları ne kadar asker üretebileceğinizi belirliyor. Ordu kampınızın seviyesi arttığı zaman üretebileceğiniz asker miktarı da artmaktadır. Ayrıca yükseltilmesi en kolay binaların başında geliyor.

Kışlalar: Oyundaki her bir asker belirli bir kışla seviyesine ulaşıldıktan sonra üretilmektedir. Bu nedenle yeni askerleri üretebilmek ve kullanabilmek için kışla seviyenizin yüksek olması önemli.

Koyu İksir Deposu: Adından da anlaşılacağı gibi koyu iksir kuyularından elde ettiğiniz iksirleri depoladığınız binalardır. Koyu iksir deponuzun seviyesini yükselttiğiniz zaman sadece daha fazla depolama alanı elde etmekle kalmayacak aynı zamanda barbar kral, okçu kraliçe ve koyu ordulara da sahip olacaksınız. Tabi deponuzun kapasitesine göre barbar kralın ve okçu kraliçenin kapasitesini de yükseltebiliyorsunuz.

İzbe Kışlaları: İzbe kışlalarında yeni birimler açma şansınız bulunuyor. Tıpkı kışlalarda olduğu gibi seviyesini artırmanız önemli. Seviyesini artırdığınız gibi yaban domuz binicisi ve golem gibi yıkıcı gücü fazla olan askerleri üretebiliyorsunuz.

Altın Deposu: Altınlarınızı depoladığınız bu alanın kapasitesini artırabilmeniz için seviyesini yükseltmeniz gerekiyor.

Altın Madenleri: Yağma dışında tek altın kazanılan yer olan altın depolarından daha fazla altın elde edebilmek için iksir ile seviyesini arttırmanız gerekiyor. En yüksek seviyeye ulaşmış olan bir altın madeni 24 saatte 432,000 altın üretimi yapmaktadır.

Kısacası Clash of Clans iksir kullanarak yükseltilebilecek binalar denildiği zaman akla gelenler bunlardır. Bunların dışında da iksir ile yükseltilen bina bulunmuyor. Eğer bana laboratuvarlardaki geliştirmeleri nasıl yapayım diye soracak olursanız onun içinde kendi naçizane görüşümü söyleyeyim:

İksir ile Yükseltilenler: Dev, Okçu, Barbar, Büyücü, Duvar Kırıcı, Ejderha. Tabi goblin falan kullanıyorsanız onları da yükseltin. Ama ben genel olarak önceliği bunlara veriyorum.

Büyüler: Şimşek, Şifa, Öfke, Dondurma, Atlama. Bu sıralama genelde çoğu kişi tarafından böyle yapılır.

Kara İksir ile Yükseltilen: Domuz Binicisi, Dalkavuk, Valkerie. Kara iksir ile güçlendirme yapacağınız zamanda sıralamanız böyle olsun.

Bunların dışında Barbar Kral ve Okçu Kraliçe var. Bunlar savaş sırasında ölseler dahi dinlendikten sonra kendiliğinden ayağa kalkıyorlar. Bu nedenle her fırsat bulduğunuzda geliştirmeyi ihmal etmeyin.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir