Heroes & Generals Oyun İncelemesi

Heroes & Generals ilk bakışta basit 2.dünya savaşı konulu bir yapım gibi gözüksede hem bir aksiyon hemde bir strateji oyunu olarak en iyiyi sunmaya çalışan bir yapım.Oyun içinde bir bölge için seçtiğimiz ülkenin bir askeri olarak savaşıyoruz.Bu kadarı gayet normal peki ya biz her öldüğümüzde bütün oyun etkileniyorsa biz her savaş kazandığımızda ülkemiz zafere bir adım daha yaklaşıyorsa işte basit gibi görünen Heroes & Generals bize bunu sunuyor.

İstediğiniz Rolü Alın

Bir asker olarak bütün rolleri alabilirsiniz.İsterseniz bir piyade olarak savaşın isterseniz bir tankçı olarak düşmanın üstüne yürüyün.Yada düşmana havadan bombardımana tutun.Benim favorimse bir paraşütçü olup düşman saflarının arkasında bir evin çatısına inmekti.Düşman sizi farkedene kadar ülkeniz için birkaç kişiyi vuracağınızdan şüpheniz olmasın.

Oyun içinde sürekli oynayıp geliştikçe rolünüze göre fazladan araç yada silah almanızda mümkün.Bir tankçıysanız farklı model tankları açmak yada bir pilotsanız daha üst seviye uçaklara ulaşmakta bizi oyuna bağlı tutan eğlenceli etkenlerden birisi.

En Büyük Savaş Alanları

Düşününki bize koca bir savaş alanı verilmiş.Evet bunu pek çok oyun vaat ediyor peki ya bu savaş alanına gönderilen askerler diğer oyuncuların (general olmayı seçen oyuncular) tümenlerindeki askerlerse biz o tümende bir asker olarak savaştıkça o tümen düşmanı öldürmüş biz ölüncede zayiat vermiş gibi gözükse bu kadar mı oda değil.

Bir savaş alanına onlarca tümen girdiği zaman örneğin haritada ülkenizin generalleri berline saldırı yapmaya karar verdi.Bir yandan diğer ülkede burayı savunmak istiyor.

heroes

heroes

O zaman siz bu savaş alanına girdiğinizde her iki tarafta sürekli ölen öldüren 15-20 piyade Tank rolünü seçen oyuncuların tankları havada sizin ve düşmanın pilot olmayı seçen oyuncularının savaşını görebiliyorsunuz.Her tarafta sürekli bir savaş varken bu eğlenceli savaş birde Berlin’in hangi ülkede kalacağını belirliyor.

Türkçe Dil Seçeneği Eklendi

Oyun içindeki yüksek Türk oyuncu sayesinde kısa sürede Türkçe dil seçeneğide oyuna eklendi.Eğer oyunu denemek istiyorsanız ve ingilizceniz yoksa yoksa artık problem değil.

Yeterli Grafik 

Yeterli dememizin sebebi çok yüksek bir grafiğe sahip bir yapım değil.Ne Kötü nede yüksek diyemeyeceğimiz bir seviyede bir grafiğe sahip.Oyunun zayıf yanı ne derseniz ise bence bu grafik olacaktır.Grafiği arttırmaya çalıştığınızda optimizasyon sorunlarıyla karşılaşabiliyorsunuz yani bir nevi ortalama bir grafiğe mahkumuz en azından şimdilik.

Bir önceki yazımız olan Agar.io Chrome Eklentisi 2017 Güncel başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir