LoL Caitlyn Rehberi – Şampiyon Özellikleri

Bir AD Carry şampiyonu olan Caitlyn’in menzili diğer AD Carry şampiyonlara oranla daha fazladır. Aynı zamanda Caitlyn çok fazla pratik gerektiren bir şampiyondur. Koridorda istediğiniz gibi rakip takımı dürtebilirsiniz. Uyumlu bir support seçimiyle koridor hakimiyetini sağlayabilirsiniz. Her şampiyonda olduğu gibi bu şampiyonda da farm yapmaya(minyon kesmeye) özen gösterin. “W” yeteneği olan “Yordle Kapanı”nı çalılara koymayı unutmayın bazen totem olmasına rağmen karşı ormancının geldiğini görmüyoruz. Belki bu sayede karşı ormancının Yordle Kapanına takılarak sizin zaman kazanmanızı sağlayabilir ve bu sürede siz kolaylıkla kaçabilirsiniz.

Caitlyn Özellikleri

Caitlyn +80 seviye başına 524.4 can kazanır. Can yenileme: +0.55 seviye başına 5.67,  Saldırı gücü +2.18 seviye başına 53.66, Zırh: +3.5 seviye başına 22.88, Saldırı hızı: +4% seviye başına 0.568, Büyü direnci: +0 seviye başına 30, Hareket Hızı: 325.

Caitlyn’in pasifinin adı “Tam Kafadan”dır. Tam Kafadan her birkaç düz vuruştan sonra ortaya çıkar. Kritik vuruşla orantılı olarak hasar verir. Yordle Kapanı’na takılan bir rakip şampiyona da tam kafadan pasifini kullanabilirsiniz.

Caitlyn’in pasiflerine gelirsek eğer; “Q” yeteneğinin adı “Piltover Silahı”dır. İsabet ettiği rakip şampiyona  hasar verir. Eğer birden fazla rakibe vurulduysa diğer hedefler %33 daha az hasar yer. Menzili: 1250. Mana: 50-60-70-80-90.

“W” yeteneğinin adı “Yordle Kapanı”dır. Temas ettiği bir rakip şampiyona 1,5 saniye boyunca büyü hasarı verir. 2 saniye boyunca hareketsiz kalır. Bu kapanların ömrü 90 saniyedir. Menzili: 800. Mana: 20. Aynı zamanda kapana takılan bir şampiyona pasifinizi “Tam kafadan”ı uygulayabilirsiniz. Tam kafadan hiçbir ek hasar almaz.

“E” yeteneğini ise “90 Kalibrelik Ağ”dır. Rakibi yavaşlatır ve kendini geri savurur. Bu yeteneğini kaçış içinde kullanabilirsiniz. +80% Yetenek Gücü verir.

LoL Caitlyn Rehberi

LoL Caitlyn Rehberi

“R” yeteneğinin, ultisinin ismi “Son Koz”dur. İsabet ettiği rakip şampiyona fiziksel hasar verir. Fakat bir dezavantajı vardır ki rakip şampiyonun takım arkadaşları bu ultinin önüne geçerek onları koruyabilir. Menzili: 2000-2500-3000. Mana: 100.

Caitlyn’in toplamda 7 kostümü vardır. İlk kostümü “Direnişçi Caitlyn”. 2.si “Şerif Caitlyn”. 3.sü “Safarici Caitlyn”. 4.sü “Kutup Savaşçısı Caitlyn”. 5.si “Aynasız Caitlyn” 5.si “Kelle Avcısı Caitlyn”. Son çıkan kostüm ise “Ay İfriti Caitlyn”dir. Caitlyn’in arkadaşları Jayce, Ezreal, Vi’dir. Rakibi Jinx’tir. Lol rün dizilimi ile ilgili bilgi almak isterseniz ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Agar.io Chrome Eklentisi 2017 Güncel başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir