Lol Gangplank Rehberi – Okyanus Şeytanı

Bu deniz fıçı dolusu ölüm kokuyor. Miss Fortune tarafından tahtından edildi­ğinden beri çok daha hırslı olan Okyanus Şeytanı, yeni demir kolu ve intikam hırsıyla Vadi’de yeniden ölüm saçmaya başladı. Ne var ki artık eski üsul, rakibinin üzerine koşan korsan kralı gitti ve yerine tıpkı kendisini alaşağı etmeyi başaran Miss Fortune gibi daha kurnazca yön­temler kullanan bir intikam savaşçısı geldi.

Okyanus Şeytanı’mn en büyük özellikleri rakibini tek seferde eritebilmesi ve tankları hız­lıca haritadan silebilmesi. Barut fıçılarını doğru şekilde yerleştirerek rakiplerini beklemedikleri yerden vurabilmesi de cabası. Rakiplerinin hareketlerini de barutların konumlarını doğru ayarlayarak kısıtlıyor, ellerini kollarını bağlıyor. Haritada bu sayede müthiş bir alan kontrolü elde ediyor. Yüksek kritik şansını da Q’yu daha tehditkar kılmak için kullanarak rakiplerini uzaktan da dürtebiliyor.

Barut Fıçılarını kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta yapmaya çalıştığınız şeyi rakibe çok belli etmemek. Bunu sağlamak için hemen elinizin altında her zaman bir adet barut fıçısını hazır tutup, ona bağlayacağınız diğerlerini hızlıca yerleştirmek ve yakınınız- dakini patlatmak etkili bir yöntem. Bunun için aynı zamanda çalıları da kullanabilirsiniz. Çalıya koyacağınız barut fıçısını rakibiniz görmeye­ceği için nereden geldiğini anlayamadığı bir patlamayla büyük hasar verebilirsiniz. Barut fıçılarını patlatmadan önce bir süre beklemeniz gerektiğini de unutmayın. Ani saldırılar için fıçıları Q ile patlatabilirsiniz.

Gangplank

Gangplank

Minyon biçerken mümkün olduğu kadar çok barut fıçısı ve Q kullanmaya çalışın. Bu sayede ultinizl geliştirmekte kullanabileceğiniz gümüş yılan sikkelerinden bolca toplayabilir, haritanın herhangi bir noktasına atabildiğiniz bombar­dımanın çok daha güçlü olmasını sağlayabi­lirsiniz. Ulti geliştirmeleri içerisinde kendinize uygun olanı seçip ilk olarak onu geliştirin zira koridor aşaması bittikten sonra gümüş sikke toplamak o kadar da kolay olmayabilir. Özellikle rakibi bolca dürtmenizi gerektirecek pozisonlarda Q’yu minyonlar üzerinde mi yoksa rakibin üzerinde mi kullanacağınıza iyi karar vermelisiniz.

Yakayı sıyırmak için iskorbüte Çare’ye çok fazla güvenmemek gerek. Bu yetenek sizi kitle kontrol büyülerinden kurtarıyor olsa da, uzun bir bekleme süresine sahip. Beklerken yeni bir kitle kontrole karşı tamamen savunmasız ka­lacağınızı unutmayın. Barut fıçılarının zırhı yok sayma özelliği sayesinde rakip takımı bir anda yok edebilirsiniz fakat bunu yapmak için doğru stratejiye sahip olmalısınız, iyi bir Gangplank oyuncusu kesinlikle kurnaz olmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Lol Zilean Nerde Oynar - Oynanış ve Özellikleri başlıklı makalemizde Lol Zilean Kabiliyetleri, Lol Zilean Oynanış ve Lol Zilean Skilleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir