Lol Miss Fortune Rehberi – İtemleri Yetenekleri

Yeni kaptanınıza merhaba deyin Lol Miss Fortune Rehberi ve itemleri ile sizlerleyim. Skilerin korkulan nişancısı Miss Fortune uzun süreli sessizliğini Bilgewater etkinliği sırasın­da müthiş bir gümbürtüyle bozdu. Gangplank’i devirerek büyük ses getiren şampiyonun oyun içindeki gücü de hatırı sayılır derecede arttırıldı. Sezon öncesi değişikliklerden de nasibini alan MF artık oyunun en güçlü nişancılarından biri haline geldi. Gelin Ödül Avcı’sının avlarını nasıl yakaladığına birlikte bakalım.

Pasif yeteneği sayesinde Miss Fortune her yeni hedefe saldırışında fazladan fiziksel hasar veriyor. Bu da özellikle koridorda doğru hedefle­ri seçerek yapacağınız saldırılarda rakiplerinize fazladan hasar verebileceğiniz ve gireceğiniz değiş tokuşlardan daha kârlı çıkabileceğiniz anlamına geliyor. Yalnız pasifi tetikleyeceğim diye ölmek üzere olan rakibe vurmak yerine ya­nındaki minyona nişan almanızı tavsiye etmem zira kaçan balık genelde büyük oluyor.

missfortune

missfortune

Miss Fortune Yetenekleri

  • Q yeteneğinin daha tahmin edilebilir olması ve ilk hedefi öldürdüğünde ardındaki hedefe verdiği hasarın artması Miss Fortune’u oynaması daha zor bir karakter haline getiriyor. Koridor­daki takasların galibini belirleyecek olan bu yeteneği doğru kullanmaya alışmak biraz vakit alacaktır ama hemen pes etmeyin. Kaçırdığınız pek çok seken atış olacağı garanti olsa da, bir kez tutturduğunuzda farkı hemen göreceksiniz.Bu yeteneği bir normal saldırı reseti olarak da kullanabileceğinizi unutmayın ve pasifinizle bir­likte kullanın.
  • W, artık eski pasiften gelen hareket hızını sağlayan yeteneğimiz ve kullanıldığında hareket hızını hemen aktif hale getiriyor. Yeni bir kaçış mekaniği olarak kullanılabilecek olan bu özellik eskisi gibi Miss Fortune’un vuruşlarına büyü hasarı eklemiyor ama saldırı hızını arttı­rıyor. Bu da eşya diziliminde biraz daha esnek davranma şansı veriyor.
  • E’nin yavaşlatma etkisi bolca arttırıldığından artık rakiplerin daha dikkatli olması gerek. W ile bir arada kullanıldığında rakiple aradaki mesafeyi kapatma konusunda oldukça başarılı bir performans sergileyen Ödül Avcısı’ndan kaçış artık çok daha zor. E’yi koridorda takas yaparken, fazladan birkaç normal saldırı yapabilecek mesafeye girmek amacıyla kullanabilirsiniz. Aynı zamanda çalıları güvenli bir mesafeden kontrol etmek için de bu yetenekten yararlanın.

Miss Fortune Ultisi

Miss Fortune’un güçlendirilen ultisi ise takım savaşlarında-parlamasını sağlayan esas yeteneği olarak öne çıkıyor. Doğru anda açılan bir ulti, rakip takımı bir anda eritebileceği gibi koridorda da savaşları tersine çevirebilecek güce ve men­zile sahip. Kaçmak üzere olan rakipleri öldürmek için, geri dönmeden önce minyon dalgasını hızlıca temizlemek için ya da birtakım savaşında tutturduğunuz tüm rakiplere ölüm kusmak için bu yeteneği bolca kullanın. Artık kritik de vurabilen ultlniz ile eski kombo günlerine geri dönebilirsiniz!

Bir önceki yazımız olan Lol Poppy Rehberi - Çekicin Muhafızı Geri Döndü! başlıklı makalemizde lol poppy counter, lol poppy guide ve lol poppy itemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir