Lol Poppy Rehberi – Çekicin Muhafızı Geri Döndü!

Bekleyiş sona erdi! Lol poppy rehberi yazımızla sizlerleyiz. Çekicin Muhafızı eski, sert hatlarından kurtularak görevinin ağırlığını kaldırabilecek asil Yordle görünümüne sonunda kavuştu! Yepyeni görseli ve oyun içi modellemesi bir yana, Poppy’nin yetenekleri de baştan sona elden geçirilip eski, dengesiz güç eğrisi düzeltilerek oyunun güncel haline çok daha uygun bir hale getirildi. Kendine has avantajlara ve zayıflıklara da sahip oldu. Artık oyunda Poppy gördüğümüzde ya dibe vuracağını ya da herkesi ezip geçeceğini düşünmemize gerek olmayacak.

Poppy Ultisi

Eski yetenekleri göz önüne alındığında Poppy’nin oyundaki tüm olayı rakibini geçilmez bir duvara mıhlayıp, ağır bir çekiç darbesiyle çok yüksek miktarda hasar vermesiydi. Ultisi ise özel­likle takım savaşlarında tek bir kişi hariç herkesi (hatta kuleleri bile!) yok saymasını sağlıyor, ona geçici bir süreliğine adeta ölümsüzlük veriyordu. Sahip olduğu büyü direnci ve zırh değerleri de göz önüne alındığında bir kez öne geçtiğinde karşısında durmak neredeyse imkansız bir hal alıyordu. Yeni Poppy’deyse dengeli bir oyun oy­namak için tek bir kombodan çok daha fazlasına ihtiyacınız olacak.

Öncelikle pasifine bakalım. Demir Elçi adında­ki yeni pasifi sayesinde Poppy’nin normal vuruş­ları belli aralıklarla menzilli hale geliyor ve Poppy bu vuruşlarda kalkanını fırlatıyor. Rakibe çarpan kalkan onu öldürürse Poppy’ye geri dönerek ona geçici bir süre zırh sağlıyor, öldürmezse de yere düşerek Poppy’nin onu alabilmesine imkan veriyor. Bu yeni yetenek özellikle koridorda daha güvenli bir oyun imkanı sağlıyor.

Q: Sarsan Çekiç yeteneği eskisinin aksine artık yere vuruyor ve alan et- 4 kili hasar verip, isabet ettiği rakipleri yavaşlatıyor. Vurduğu alan kısa bir süre sonra yeniden patlayarak üzerinde kalanlara ikinci kez hasar veriyor. Bu kısa bekleme rakiple­rine kaçmak için bir fırsat sağlayacağı gibi Pop­py’nin de yeteneklerini kullanırken daha dikkatli davranmasını gerektiriyor.

W: Sağlam Duruş yeteneği Çekicin Muhafızı’nın o alışık olduğumuz tanklığını sağlayan pasifi içinde barındırıyor. Buna göre Poppy ilave büyü direnci İle zırh kazanmakla kalmıyor, canı %40’ın altına indiğinde bu değer ikiye katlanarak onu öldürmesi daha da zor hale getiriyor. Yetene­ğin aktifiyse üzerine gelen rakipleri engellemeye yarıyor. Hareket hızı sağlayan bu yetenek Pop­py’nin çevresinde bir büyü barikatı oluşturarak üzerine atılmaya çalışan tüm rakipleri engelliyor, hatta geri basmaları İçin onlara hasarda veriyor!

poppy

poppy

Poppy’ye saldırırken iki kez düşünmenize sebep olacak olan bu yetenek eski halinde ultisinin vermiş olduğu korumanın bir kısmını sağlıyor.

E: Kahraman Hücumu’na Poppy’yi bilen herkes aşinadır. Rakibinin üze­rine hızla atılarak onu geriye doğru iten Poppy, eğer düşmanını herhangi bir duvara çarptırırsa onu sersemletiyor ve ekstra hasar veriyor. Alışık olduğumuz bu mekanik ko­runduğu için şampiyonun yeni hali, sevdiğimiz Poppy’i tamamen silip atmış olmuyor.

R: Muhafızın Hükmü ise eskisine IBB oranla çok farklı. Poppy artık Ultisini kullandığında çekicini sallamaya başlıyor ve güç biriktiriyor.Tekrar aktifleştirildiğinde bu yetenek, düşmanlarını kendi üslerine doğru uzun bir uçuşa çıkarıyor. Oldukça eğlenceli olan bu yete­neğin püf noktası, Poppy’nin ne kadar çok güç biriktirirse rakiplerini de o kadar geriye atması. Aynı zamanda geriye fırlatılan rakiplerin duvarla­ra da çarpabildiğim unutmamak gerek. Özellikle ormanda karşınıza aniden çıkacak bir rakibi uzaklaştırmak isterseniz doğru açıyı bulmaya dikkat etmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan League of Legends Uğursuz Koruluk başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir