Lol Zilean Nerde Oynar – Oynanış ve Özellikleri

Lol Zilean Rehberi – Skilleri Oynanış ve Kabiliyetleri ile sizlerleyim. Zilean, Zaman Kayması (R) ile bir takım arkadaşını işaretler ve o kişi öldüğünde yeniden canlanır. Akıllı bir rakip, üzerinde işaret olan kişiye saldırmayacak ve onu öldürmeyecektir. Bu yüzden dostunuzun öleceğinden emin oldu­ğunuz durumlarda kullanın. Ayrıca, ölüp tekrar canlanmasına rağmen eğer kişinin oradan kurtulma imkânı yoksa boşuna harcamamanızı öneririm.

Örneğin, iki kişi ormanda gezerken dört kişilik rakibe yakalandınız. Sizin Sıçra’nız var ama takım arkadaşınızın yok. Sıçra atma­dan önce eğer arkadaşınıza Zaman Kayması verirseniz, onu dirildikten sonra tekrar öldü­rürler. Bu yüzden kurtarma şansınızın olduğu anlar için bu yeteneği saklamanızı, “kalan sağlar bizimdir” deyip herkesi her koşulda kurtarmaya çalışmamanızı öneririm.

Lol Zilean Skilleri

Koridorda öncelikli amacınız kendi nişancı­nızın rahatını sağlamak ve rakip nişancıya göz açtırmamak. 1-6. seviyeler arasında Q-W-Q kullanmak çabucak manasız kalmanıza sebep olacaktır. Bunun yerine nişancıyı ve desteği he­def alacak şekilde sadece bir Q kullanın. Gerekli mana eşyalarını aldıktan sonra Q-W-Q atışı ser­best.

Karşılaşmalarda rakibin kaçış yolu üzerine bomba bırakmak da etkili bir yöntem. Böylece ya kaçamayıp dayak yiyecek, ya da kaçarken dayak yiyecektir. Kaçan bir şampiyonu yakalamak için E-Q-W-E kombosunu kullanın. Başlangıç plat­formundan koridora hızlıca dönmek içinse W-E veya E-W kullanabilirsiniz.

Takım savaşlarında her zaman takımınızın dibinde olmaksınız. Savaş başlamış bitmiş, siz hâlâ Baron a totem atıyorsanız, hata ediyorsunuz. Takımınızın size ihtiyacı var. Q-W-Q kombosunu takım savaşında yapmanız uzun sersemletme süresi ve alan etkisi sebebiyle çok önemli, ancak bunu yaparken takım arkadaşlarınıza olabildiğin­ce yakın durun.

Lol Zilean Kabiliyetleri

Gereksiz risk almaktan kaçının. “Nasıl olsa Zaman Kayması var, kendimde kulla­nırım” diye düşünüp intihar bombacısı gibi beş kişinin arasına sadece bir sersemletme atmak için dalmayın. Kendiniz de başka engellemelere maruz kalabilir, takımınızı zarara uğratabilirsiniz. Bunun yerine, içeriye girmiş takım arkadaşlarınızın üzeri­ne bomba koyup hasar vermeye çalışın.

zilean

zilean

Savaş olmadığı zamanlarda Zilean ayrık ittir­me yapmak için uygun bir şampiyon. Hızlıca bir koridora gidebilir, minyon dalgasını Q-W-Q ile temizleyebilir, aynı şekilde hızlıca kaçabilirsiniz. Ayrık ittirme her ne kadar kulağa gereksiz gibi gelse de minyonların gücünü hafife almamak gerek. Fazladan bir kule ya da inhibitor almak her zaman işinize gelecek bir şeydir.

Bir önceki yazımız olan Lol Braum Rehberi - Braum Freljord'un Yüreği başlıklı makalemizde braum kostümleri, braum s6 ve braum skin hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir