March Of Empires Sultan Savaşı İnceleme ve Oynanış

Savaş , eğlence ve fetih dolu olan Marc Of Empires oyununu inceleyeceğiz. Oyun Gameloft yapımı bir oyun. Marc Of Empires oyunu MMO strateji oyunu ve yaklaşık 5 milyon indirmeye sahip. Sık sık güncelleme alan oyun , oyuncular tarafından 5 üzerinden 4,2 puan almış durumda.


Marc Of Empires Sultan Savaşından Beklentilerim
⦁ Oyunun sesli ve sözlü olarak tam Türkçe dil desteğine sahip olduğunu düşündüğümden ilk defa dil desteğini beklemiyorum.
⦁ Grafik olarak normal oyunlardan daha kaliteli bir oyun bekliyorum.
⦁ Sesleri birbirinden güzel bir strateji oyunu beklemekteyim.

March Of Empires Sultan Savaşı İnceleme ve Oynanış


Oyuna girdiğimde beni görkemli bir ses karşıladı. Oyun içi indirme yaklaşık 3 dakika sürüyor. Giriş ekranındaki yükleme sona erdikten sonra oyun için çeşitli izinler veriyoruz. Oyun dikey olarak oynanıyor. Şehrinize hoş geldiniz Lordum cümlesiyle karşılanıyoruz. Güzel bir karşılama cümlesi ile oyuna başladıktan sonra şehrimizi inşa etmek için oyunun yönlendirmeleri doğrultusunda ilerliyoruz. İlk binamızı inşa ettikten sonra kışlamızda askerlerimizi üretiyoruz. Milis , baltacılar ve silahşor adında çeşit çeşit askerimiz var. Askerlerimiz de kendi aralarında mızrakçı ,atlı , menzilli , silahşor ve kuşatma askerleri olarak sınıflara ayrılıyor. Üretim aşamasında ilk başta ücretsiz hızlandırma yapabilmekteyiz.
Asker üretimimizi de tamamladıktan sonra bize miras kaldığı söylendi. Mirasımızı kazanmak için krallığımızı 5 gün yönetip 5 görevi tamamladıktan sonra bize kalan mirası kazanma hakkına sahip olacakmışız. Miras yolunda ilerleyen ilk görev bir İttifak kurmak veya bir ittifaka başvurmak. İttifak görevini tamamladıktan sonra Harikulade Göğüs Plakası ödülünü kazanıyoruz.
Marc Of Empires oyununda ilk günlerimizi görev yaparak ve şehrimizi geliştirerek harcayacak gibiyiz. Bu süre zarfında da fazla zaman harcayacağımızı düşünmüyorum. Geliştirme süresini hızlandırmamız için oyun bize kullanım hakkı sunuyor. Bu hakları harcayarak geliştirmemizi hızlı bir şekilde tamamlamak mümkün.


Oyunda bu kadar görevi ve geliştirmeyi nasıl sıralı halde yapacağım diye düşünebilirsiniz fakat oyunda bizi yönlendiren bir yardımcımız var ve oyunun üst kısmında sıradaki görevim her zaman çıkmakta. Fazla süre geçmeden VIP durumumuzu ücretsiz aktif hale getirebiliyoruz . Bu VIP etkinleştirmesi de oyunda daha hızlı gelişmemize olanak sağlayacak. 24 saatlik VIP üyeliği ücretsiz olarak aktif hale getiriyoruz , toplam 3 defa etkinleştirme hakkını oyun bize başlangıçta sunmuş durumda. Şuan etkin olan VIP bize 8 dakikaya kadar olan inşaatlarda ücretsiz tamamlama , %10 bonus kaynak geliri , günlük 20 altın ve ücretsiz günlük enerji dolumu gibi muhteşem etkiler sağlamakta. Alt kısımda bulunan işler , ordu , ittifak , ürünler , posta , profil , sıralama ve ara tarzı butonlardan kraliyetimizin kontrolünü sağlamaktayız. Üst kısımda kraliyetimiz deposunda bulunan yiyecek , odun , taş , gümüş ve demir sayıları yazıyor. İnşaat ve asker üretimimizde bu ürünleri kullanıyor ve şehrimizde de kendimiz üretimini sağlayabiliyoruz. İş kısmına bastığımızda görevler , maceralar ve günlük görevler çıkıyoruz. Görevler bittikten sonrada yine aynı ekrandan ödüllerimizi elde etmek mümkün. Oyunda gelişme aşamasını geçtikten sonra maceralar kısmından savaş yapmak mümkün. Bu şekilde kraliyetimizi geliştirerek bölgeye hakim olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.
March Of Empires Sultan Savaşı Değerlendirmem
Oyuna başlamadan önce isminin sonunda Sultan Savaşı olması beni olumlu etkiledi ve oyuna pozitif bir enerji ile başladım. Oyun içi grafik kalitesi de beni mutlu etti. Yazıyı okuduktan sonra ilginizi çektiyse oyunu mutlaka indirip denemenizi tavsiye ederim. Oyunun kalitesi ve konusu fazlasıyla hoşuma gitti.

Bir önceki yazımız olan DomiNations İnceleme ve İlk İzlenimler başlıklı makalemizde DomiNations hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir