Mobile Legends: Bang bang İnceleme ve Taktikler

Son zamanların en çok indirilen oyunu Mobile Legends inceleme ve taktik yazısıyla karşınızdayım. Uzun adıyla Mobile Legends: Bang bang oyunu şu anda Google Play Store üzerinden on milyon ile elli milyon arası yaklaşık kırk beş milyon tahmini indirme sayısına sahip. Android 4.0.3 üzeri telefonlara rahatlıkla yüklenebilen oyunu haydi beraber inceleyelim.


Mobile Legends Beklentilerim

  • Dünya genelinde bilinen League Of Legends oyununa benzetilen Mobile Legends oyunu da umuyorum ki canlı grafiklere ve donmadan akan bir oyun istemcisine sahiptir.
  • Oynanış olarak zorluk seviyesinin fazla olmayacağını bekliyorum.
  • Oyun kahramanlarının rahatlıkla oyun içi parasıyla alınabilmesini ve gerçek para yatırmaya gerek olmayan bir oyun bekliyorum.
  • Birde her oyuncunun beklediği Türkçe dil desteğini beklemekteyim.

Mobile Legends İnceleme Ve Oynanış


Oyuna giriş için tıklıyorum ve güzel tasarlanmış bir giriş ekranı ile karşılaşıyoruz. Her çok oyunculu oyunda olması gerektiği gibi önce bir Google Play Oyunlar için hesap seçiyoruz. Hesabı seçtikten sonra güzel grafikleri olan giriş ekranı ile baş başa kalıyoruz. Giriş ekranından sonra heyecanım biraz arttı , çünkü merakla beklediğim ve sizlerle paylaşmak istediğim bir oyuna adım adım ilerliyorum. Sıra geldi karakter ismimizi oluşturmaya , bu bölümde istediğiniz karakter adını alamıyoruz.
Gerekli kayıtları yaptıktan sonra Mobile Legends eğitim haritasına giriş yapıyoruz. Beklentilerim başlığı altında belirttiğim Türkçe dil desteği oyunda var hem de sesli ve sözlü olarak. Hem sesli hem de sözlü dil desteğinin olması oyuncular için efsane bir avantaj oluyor. Eğitim haritasında ilk başta uzaktan vuruş yapan bir karakter ile oyuna başlıyoruz ve oyun bizi eşya satın alma , ileri geri hareket etme ve saldırma konusunda yönlendiriyor ve butonların yerini gösteriyor. Sol taraftan hareketlerimizi , sağ alt taraftan sabit vuruşu ve çaprazındaki küçük butonlardan özel yeteneklerimizi kullanıyoruz. Sol üst köşede oyun haritası , internet hızı ve ayarlar butonu bulunurken sağ üst kısımda diğer oyunculara komut verecek olan saldır , geri çekil tarzı komut butonları , biriken paralarımız ve skorumuz bulunuyor.
Oyunu oynamak gayet basit , oyun sizlere alacağınız eşyaları sağ üst kısımda gösteriyor zaten size sadece ileri geri giderek düşmanlarınızı avlamak kalıyor. Oyun basitliği de beklentilerim arasında yer alıyordu. Oyunun değeri gittikçe yükselmekte. İlk eğitimimizi bitirdikten sonra oyun girişine dönüyoruz. Oyunda ana üsse ulaşmak için 3 adet kule bulunuyor. Kuleleri kestikçe ilerliyoruz ve ana üssü patlatınca oyunu kazanıyoruz.


Oyunda para kazanmak , seviye atlamak ve karakter satın almak hiç zor görünmüyor. Oyun bittikten sonra bizi Hızlı Eşleşme yazan butona basarak yeni bir oyuna girmek için oyun yönlendirmekte. Oyunda oynamak için kahramanımızı ve kostümünü seçiyoruz ve oyun başlıyor.
Mobile Legends oyununda diğer oyunlar gibi üst , orta ve alt koridordan oluşan bir harita mevcut. Üst koridorda oynayan bir suikastçı , orta koridorda oynayan büyücü veya suikastçı , ormanda oynayan bir ormancı ve alt koridorda oynayan uzak dövüşçü ve destek rolleriyle oyunun 4 karakter tipi var.
Yaklaşık bir oyun en fazla 10 dakika sürüyor , daha uzun süren karşılaşmalarda oyuncuların yeteneklerine göre değişebiliyor. Karşılaşmalardaki başarılara ve çeşitli kriterlere göre oyun ana sayfasından altın kupa resmine tıklayarak ödüllerinizi alabiliyorsunuz. Ödüller genellikle oyun içi para ve deneyim puanı oluyor.
Mobile Legends Değerlendirmem
Mobile Legends oyununu telefonumda oynamaya başladığım ilk andan itibaren içimde güzel bir heyecan vardı. Oyunu oynamak , savaş esnasında kahramanımızı geliştirmenin zorluğu orta düzey diyebilirim. Gayet eğlenceli ve vakit geçiren muhteşem bir oyun , oynamanızı tavsiye ediyorum.
Mobile Legends Taktikleri


Savaş esnasında çabuk gelişebilmek için mutlaka oyunun size önerdiği eşyaları satın alarak daha hızlı ve kaliteli gelişmek mümkün.
Gerek minyonlara gerek rakiplere saldırırken yetenek ve sabit saldırı butonuna seri bir şekilde basarak çok seri saldırılar gerçekleştirmemiz mümkün.
Rakipleri ve minyonları öldürdükten sonra eşyalarımız da gelişmiş seviyede ise mutlaka kulelere saldırı düzenlememiz gerekiyor. Kulelere gizli saklı saldırarak oyunu bitirme yolunda daha hızlı adımlar atabiliriz.
Oyuna ilk başta hangi koridorda oynayacağınız belirlemeniz sizin için daha avantajlı olacaktır. Koridorunuzu belirleyerek karakterinizi ona göre seçerseniz rakibinizle eşit değerde savaşırsınız.

Bir önceki yazımız olan Hearthstone İnceleme ve Oynanış başlıklı makalemizde Hearthstone hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir