Pokemon Nasıl Yakalanır?

Tüm dünya üzerinde milyonlarca oyun severin hiç bıkıp usanmadan sokaklarda ya da dünyanın birçok farklı noktasında pokemon avına çıktığı bu farklı oyun, zaman ilerledikçe daha da fazla yayılmaya devam etmektedir. Elbette Pokemon GO oyununun temel amacı birbirinden farklı pokemonları bulup yakalamak, daha sonra onları geliştirmek ve birçok farklı pokemon ile dövüştürmektir. Pokemonlar güçlerine göre nadir bulunmaktadır. Most Powerful Pokemons listesi incelenerek en güçlü pokemonlar hakkında bilgi sahibi olunabilir.

Tabi önce birçok değişik türde bulunan pokemonlardan bazılarını yakalamak gerekir. Bunlar arasında ormanda ya da suda yaşayan gibi pokemon türleri bulunurken, aynı zamanda elektrik ya da hipnotize etkisi olan daha birçok farklı pokemon türü bulunmaktadır. Ve tüm bu pokemon türleri de bu şekildeki farklılıkları nedeniyle dünyanın değişik noktalarında bulunabilmektedir.

Pokemon Yakalama Şekli

Genel olarak eğer her hangi bir pokemon yakalamak isteniyor ise bunun için kişi bulunduğu şehirde ya da çevresinde sürekli olarak sokakları taraması gerekmektedir. Hatta bunu çok hızlı gitmeyen bir otobüs ya da arabanın içinde de çevreyi arayarak da yapabilmektedir. Özellikle de birçok farklı AVM çevrelerinde, restoran etraflarında ya da park alanların birçok değişik pokemon türüne rastlanabilir. Popgi üzerinden incelediğimiz Pokemon konusuna yakalama alanları ile devam ediyoruz.

Farklı Pokemon Yakalama Alanları

Video Games Reviews websitelerinde defalarca kez yazılan bir konu da en çok pokemonların nereden bulunabileceği… Her pokemonun kendisine has bir takım özellikleri olduğu için bu durum yaşadığı yere de otomatik olarak yansımaktadır. Yani bir su pokemonu adına mutlak suret ile denizin ya da bir gölün ve su alanlarının yoğun olduğu noktalara gidilmesi işe yarayacaktır. Aynı zamanda bir bitki tarzı pokemon için ise ormanlık alanlarda bu tür pokemonlardan bolca bulunabilmektedir. Ya da bir kaya pokemonu da yine kayalık alanlarda ortaya çıkabilmektedir. Örneğin bir keresinde son derece ender bulunan bir Snorlax okyanusun tam ortasında ortaya çıkmış ve birçok insan yakalamak için bu durumu göze alıp yola çıkmıştı.

Ekrandan Pokemon Takibi

En kolay pokemon takibi yapmanın yolu genel olarak ekranın sağ alt köşesine sürekli olarak bakmaktır. Eğer bir pokemon oyun severin yakınlarında ortaya çıkmış ise o zaman ekranın bu sağ alt köşesinde pokemon belirdiğine dair bir ikaz vermektedir. Bunun için de pati izleri sayıları ile kendi gösterir. Eğer üç pati izi ortaya çıkarsa bu pokemonun oldukça uzak olduğunu göstermektedir.

Eğer iki pat izi varsa biraz daha yüründükten sonra gelinebileceğini anlatır. Fakat eğer tek bir pati izi belirmiş ise işte o zaman pokemon oyun severin çok yakınında olduğunu gösterir. Görüldüğü gibi bu şekilde birçok farklı pokemon türü yakalamak ve oyunun keyfini çıkarmak oldukça kolaydır.

Bir önceki yazımız olan Minecraft Nasıl İndirilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir