Bir zamanlar efsane olan , en çok indirilen oyunlar arasında birinci sıraya oturan New Star Futbol inceleme yazısı ile sizlerleyim. Oyun telefon ve tabletlerde çok rahat oynanmakta. New Star Futbol oyununun yapımcılığını Five Aces Publishing Ltd. şirketi üstleniyor.

 New Star Soccer Oyunundan Beklentilerim

  •  Oyun dünya genelinde yayınlandığı için her ülkenin resmi dili oyuna eklenmiş durumda. Türkçe dil desteğinin de oyunda olduğunu bildiğim için dil desteğini özellikle beklemiyorum.
  •  Oyun baktığım , araştırdığıma göre düşük grafiklere sahip bir futbol oyunu arkadaşlar. Umarım grafikleri kötü olduğu halde oyunda kötü çıkmaz.
  •  New Star Futbol sanki birazcık paraya dayalı bir oyun gibi gözüküyor , umarım internet üzerinden oyunun hilesini indirmek zorunda kalmayız.

 New Star Soccer İlk İzlenimler

Arkadaşlar oyuna ilk girdiğimizde New Star Soccer yazan bir erkan çıkıyor. Aslında oyunun gerçek adı New Star Soccer fakat Türkçeye çevrildiğinden dolayı Google Play Store ve App Store mağazalarında oyunun adı New Star Futbol olarak geçiyor. Yükleme ekranı geçtikten sonra oyunu oynayacağımız dili seçiyoruz arkadaşlar. Oyunda ülkemiz dilinin dışında Portekiz , Polonya , Almanya , Çin , Japonya , Rusya , İspanya ve İtalya gibi birçok ülkenin resmi dili mevcut. Hemen Türkçe seçeneğine basıyoruz ve sağ altta bulunan yeşil renkteki tik işaretine tıklıyoruz. Oyun dilini seçtikten sonra oyuna başlayacağımız bölüm geliyor. Oyuna başlamadan önce ses, dil gibi ayarları düzeltebilir veya oyun pratiği yapabilirsiniz. Oyna butonuna basarak topa vurma rehberine giriyoruz. Topa vurma rehberi bittikten sonra kariyer bölümümüz açılıyor. New Star Futbol oyununda toplam 3 hesap açabiliyoruz arkadaşlar. Ben Türkiye, İspanya ve İtalya liglerinde olmak koşuluyla 3 hesap açacağım.foto2

İlk bölümde bulunan yeni kariyer bölümüne tıklayarak kişisel bilgilerimizi gireceğimiz bölüme ilerliyoruz. Bu bölümde sporcu kimliğimizi yazıyoruz. Bilgilerimizi girdikten sonra oynamak istediğimiz ligi seçiyoruz. Türkiye liginde katılacağımız takım tamamen bizim performansımıza bağlı. İlk eğitimimiz küçük bir kaleye gol atmak. Gol atmak bölümünü geçtikten sonra falsolu bir gol atmaya çalışıyoruz. Bundan sonrada ufak gol atma , güç testlerine giriyoruz. Bütün bölümleri başarılı geçseniz bile istediğiniz büyük takımlara katılamayabilirsiniz.

İlerde çok iyi oynadığınızda ancak transfer olabilirsiniz. Takım sözleşmemizi imzaladıktan sonra oyuna giriş aşamasına atılıyoruz. En altta bulunan butonlara tıklayarak çeşitli bölümlere ulaşıyoruz. Lig , yetenek , hayat ve oyna yazılarının yer aldığı bölümde lig seçeneğine tıklarsanız ligdeki sıralamanıza , fikstürlere ulaşabilirsiniz. Yetenek bölümüne tıklarsanız sürat , güç , teknik , görüş ve serbest vuruş gibi özel yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz. Hayat bölümüne girdiğinizde de dükkan gibi yerlere ulaşıyorsunuz.

foto4

Oyna bölümüne basarak maçlarımıza çıkıyoruz. Arkadaşlar sağ üstte bulunan dakika bölümüne basarak ‘>>>’ şekline getirin. Bu şekilde maçın hızını yükseltmiş olursunuz. Pas vermek istediğin yöne oku getiriyorsunuz , bazen duran top bazende hareketli toplara vuruyoruz. Topa vurma aşamasında dikkatli olun , yanlış bir vuruş tekniği size bir maçı bile kaybettirebilir. Arkadaşlar bu şekilde New Star Futbol oyununu basitçe oynayabiliyoruz. Oyunu oynarken mobil veri veya wi-fi’nin açık olmasına gerek kalmadığı için fazla şarjda bitmeyecektir.

foto3

New Star Futbol Oyunu Değerlendirmem

Arkadaşlar basit bir spor oyunu oynamak istiyorsanız mutlaka New Star Futbol oyununu oynamanızı tavsiye ediyorum. İnternetsiz bir oyun fakat çok eğlenceli dakikalar gerçekleştiriyorsunuz. Gerek görsel , gerek sistem olarak oyun çok hoşuma gitti.

Bir önceki yazımız olan Dream League Soccer 2016 İnceleme – Taktikler başlıklı makalemizde Dream League Soccer 2016 Kasma Sorunu ve Dream League Soccer Oynanabilirlik hakkında bilgiler verilmektedir.