Spor oyunlarının efsane üreticisi ea sports ufc inceleme yapıldıktan sonra ayrıntılarıyla öğrenilmesi gereken bir oyun olup bu yeni ve oldukça etkili efektleri olan UFC oyunuyla yine zirve yarışında birinciliğe oynayacaksınız.

Oyun içinde bulunan karakterlerin tamamen gerçek kişilerin 3 boyutlu yüz taramaları ile modellenmesi oyuna ayrı bir gerçeklik katmış. Oyun oynanabilirliği ve gerçek zamanlı hareket ve dövüşçü teknikleriyle sadece dövüş değiş ayrıca stratejik düşünmeniz de gerekecek.

Gerçek Zamanlı Hareket Ve Fiziksel Değişim

Oyunun yaratıcıları ve kurgusal yöneticileri oyunun gerçekçiliğini arttırmayı amaçlayarak oyun içinde meydana gelen dövüş hamleleri sonrasında ilgili karakterdeki değişiklikleri gerçek zamanlı ve tam anlamıyla gerçekçi yapmışlar. Bu yönüyle oyun eleştirmenlerinden tam not alan bu oyun gerçekten efsane oyun sıralamaların da ön saflarda yer alıyor.

Gerçek Oyuncular İle Oynama Keyfi

UFC dünya üzerinde aktif olarak takip edilen dövüş müsabakaları arasında yer alıyor bu nedenle oyun içinde bulunan karakterler üzerinde gerçekçiliği pekiştirmek amaçlı birebir aynı kişiler ile oynuyorsunuz. EA Sports her oyununda olduğu gibi bu oyunda da gerçek sporcuları kullanmış ve yüz benzerliği bakımından diğer bir çok oyundan daha iyi modellenmiş yüzlerle oynuyor olacaksınız. Oyunu oynamak için sadece ea sports ufc indir butonuna tıklayıp sizin önünüze gelecek olan pencereleri takip etmeniz yeterlidir.

Fizik Kurallarına Uygun Gerçekçi Dövüşler

Oyun içinde bulunan tüm karakterlerin vücut düzeni ve hareketleri tamamıyla gerçek zamanlı olduğu gibi ayrıca tüm hareketler sırasında meydana gelen vücut değişiklikler gerçekçilikte üst sınır denilebilir. Yapılan dövüş hamleleri sonrasında karşıdaki dövüşçü aldığı darbeyi tam anlamıyla bütünlüğü bozulmadan görsel bir şölen eşliğinde gösterebiliyor.

ufc

ufc

Kamera açıları da oyunun oynanabilirliğini oldukça etkilemiş ve oynayan kişiyi rahatlatmış. Bu tür oyunlarda bu durum oldukça önemlidir. Öyle ki dövüş sırasında insan üzerinde oluşan kızarma ve küçük sıyrıklar dahi bu oyunda kolaylıkla fark edilebiliyor. Bu durumda oyuncuyu gerçek bir dövüşün içindeymiş gibi hissettiriyor diyebiliriz.

Oyunun Grafik Kalitesi

Oyunu üst grafiklerde oynayabilmeniz için iyi bir makineye ihtiyacınız olacaktır. Gerçekçiliği üst sınırlarda yaşatacak olan bu ufc oyunu indir işleminden sonra grafikler size göre düzenlenir ancak bu grafik ve detayları sizin ayarlamanıza da izin veren oyun, içinde bulunan yan karakterlerde oyunun gerçekçiliğini arttıran detaylar olarak karşımıza çıkıyor.

Oyun motoru olarak Fifa 2014 ile eş bir motor olan Ignite kullanılması oyunun hangi hızda oynanırsa oynansın kalitesinin bozulmayacağının göstergesidir diyebiliriz. Ayrıca oyun mekaniği bakımından kendisine has bir yapıda olması oyunu özel kılan etmenlerin başında geliyor.

Oldukça emek verilerek hazırlanmış olan bu oyun sanal dövüş oyunlarını sevenler ve tamamıyla gerçek zamanlı dövüşler yapmak isteyenler için kesinlikle alınıp oynanması gereken bir oyundur.

Oyunun fiyatı ise 81 TL (KDV dahil) olarak görülüyor. Oyun inceleme yazılarımızla yine sizlerle olacağız.

Bir önceki yazımız olan Watch Dogs 2 Sistem Gereksinimleri Güncel başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.