Sword of Chaos inceleme ve taktikler yazımızda oyunu ayrıntılı bir biçimde incelemeye çalışacağız. Oyunu Google Play Store’de gezerken gördüm , oyununda popüler olduğunu araştırarak öğrendim. Oyun yaklaşık 4milyon aktif kullanıcıya sahip. Oyunun uygulama marketinde bulunan fotoğrafları pek gerçekçi durmuyor , grafik olarak da anime karakterleri olduğunu görüyoruz. Umarım oyun istediğim gibi güzel çıkar da haftasonumu değerlendirerek akıcı bir şekilde oynarım.

 Sword of Chaos Oyunundan Beklentilerim

  •  Her oyundan beklediğim gibi Sword of Chaos oyunundan da tek beklediğim Türkçe dil desteği diyebiliriz.
  •  Oyunun grafiklerinin güzel olması ve üst düzey görsellere sahip olması.
  •  Oyunun akıcı olmasını özellikle bekliyorum çünkü telefonda kasmalar yapabilir.

 Sword of Chaos Nasıl Oynanır

Oyuna giriş yaptığımızda Google Play Store’den indirdiğimizle kalmıyor ve oyuna giriş ekranında tekrar bir özel indirme geliyor. İndirme bittiği an oyun karakterlerimizin savaştığı bir görüntü geliyor. Görüntünün ardından bir yazı geliyor fakat Türkçe değil. Türkçe dil desteğinin olmaması beni hayal kırıklığına uğrattı , umarım ilerde yeni güncellemeler ile Türkçe dil desteği gelir. Bu bölümü geçtikten sonra karakterimizi belirlememiz için gereken bir yer çıkıyor , bu bölümden ayrıca oyun ismimizi de belirleyebiliyoruz.

qq

Karakterimizi seçerken ‘Kılıç Ustası’ , ‘Büyücü Kadın’ , ‘Keskin Nişancı’ ve ‘Kan Avcısı ’ seçenekleri geliyor. Ben oyuna yeni başlayacağım için Sword Master yani Kılıç ustası karakterini seçiyorum. Oyun için tercih edeceğimiz ismi yazdıktan sonra onaylıyoruz ve bu bölümü geçiyoruz. İsmimizi ve karakterimizi belirledikten sonra oyun eğitimine başlıyoruz.

Arkadaşlar girdiğimiz eğitim İngilizce fakat oyunu anlamak çok kolay oluyor. Oyuna girdiğimiz andan itibaren savaş eğitimi başlıyor. Açıkça söylemem gerekirse dil desteği olmaması biraz canımı sıkmıştı fakat oyun çok hoşuma gitti. Sol tarafta hareket etmemiz için gereken analog bölüm bulunuyor. Sağ tarafta saldırı , kaçma ve özel yeteneklerimizin bulunduğu butonlar yer almakta. Yaklaşık üç dalga yaratık ile savaştıktan sonra karşımıza bir lider savaşçı geliyor. Lider savaşçıyı kestikten sonra binaların olduğu bölüme ışınlanıyoruz. Eğitim sisteminde sıradaki eğitim görevler. Görevleri oyunun yönlendirmesi sonucunda tamamlıyoruz. Görevleri şehrimizde tamamladıktan sonra bir ormana gidiyoruz ve tekrar savaşıyoruz. Savaşı kazanırsak sürpriz hediye seçmek için bir ekran geliyor.

Sword of Chaos İlk İzlenimler

Sword of Chaos İlk İzlenimler

Sword of Chaos oyununda ekipmanlar otomatik olarak yerleştirilmiyor. Oyun sonunda kazandığımız kılıç , zırh ve iç itemleri kendimiz yerleştiriyoruz.

Oyun bir savaş oyunu olduğu  için sürekli savaş yapıyoruz , birkaç dakika şehirde görevleri yapıyoruz ve ardından yine savaş alanı. Her savaşın sonunda kazanırsak rastgele seçtiğimiz 2 adet hediye alıyoruz. Hediyeler ekipman olarak çıkarsa işimize çok fazla yarıyor.

Sword of Chaos karakterleri seviye sistemine göre büyüyor , ayrıca klan&lonca sistemi var mı çözebilmiş değilim. Her bir seviye atladığımızda mevcut canımız , mevcut saldırı hasarımız ve özel yetenek seviyeleri bir adım daha yükseliyor. Oyun dünya genelinde online oynanan bir oyun olduğu için şehirdeki oyuncu görüntüleri çok güzel görünüyor.

Sword of Chaos İnceleme Sonuçlarım

Oyunu Google Play Store’de gördüğüm gibi kötü bekliyordum fakat oyun üst düzey güzel bir oyun. Türkçe dil desteği bulunmadığı için birazcık rahatsız olmadım değil. Oyun İngilizce olduğu için görev ve eğitim bölümünden hiçbir anlamadım. Oyunun grafikleri , canlılığı ve akıcılığı benden tam puan aldı. Ayrıca Türkçe çevirisi de Kaos kılıcı olan oyunun hile ve apk indirme dosyalarına ise bir başka yazımızda mutlaka yer vereceğiz. Uzun lafın kısası Sword of Chaos oyununu mutlaka indirin , oynayın ve bu deneyimi yaşayın.

Bir önceki yazımız olan Dream League Soccer 2016 İnceleme – Taktikler başlıklı makalemizde Dream League Soccer 2016 Kasma Sorunu ve Dream League Soccer Oynanabilirlik hakkında bilgiler verilmektedir.