Rise of the Tomb Raider Çıktı !

Grafikleriyle oyun dünyasında en önemli yerlere ulaşabilen Tomb Raider serisinin yeni oyunu olan Rise of the Tomb Raider Windows, Xbox One, Xbox 360, Playstation 4 platformlarına çıkış yaptı. Oyuncular Tomb Raider serisinin bu oyununu tahmin edilebileceği gibi en çok Windows platformunda bekliyordu ve yüksek indirme sayılarına ulaştı. Oyun Steam üzerinde standart paket olarak 89 TL, DLC ile birlikte satın alındığında ise 138 TL satış fiyatına sahip. Oyunda Türkçe dil desteğinin bulunmadığını belirtmek isteriz. Oyunun hikayesini ise ortalama 13-14 saatte bitirebilirsiniz. Oyunun grafikleri ve oynanabilirliği gerçekten kusursuz derecede. Tomb Raider severlerinin bu oyuna da sahip çıkacağı kesin.

Oyunda oynanabilirlik gerçekten yüksek derecede, grafik motoruna ise önem verilmiş. Oyunda Suriye ve Sibirya’yı görebilirsiniz. TombRaider’ın önceki oyunlarında kullandığı kamp sistemi ve avcılık sistemi bu oyunda da mevcut. Oyunda kamp bölgesinde yeteneklerinizi açabilir, silahlar oluştabilir (craft sistemi), hızlı yolculuk yapabilir ve oyunu kaydedebilirsiniz.

Rise-of-the-Tomb-Raider

Rise-of-the-Tomb-Raider

Oyuna başladığınızda tepelerin arasında karlı bir yerde fırtına eşliğinde tırmanış yapıyorsunuz. Oyun her zaman karlı yerlerde geçmiyor, kapalı alanlar, ormanlar mevcut. Oyunda mezar bulduğunuzda hazineleri açıp eşyalar ve deneyim puanları kazanabilirsiniz. Oyunda Assassin’s Creed oyunlarından bildiğimiz Eagle Vision ile işinize yarayacak nesneleri veya avlayabileceğiniz hayvanların ayak izlerini takip ederek onları avlayabilirsiniz. Oyunda donma tehlikesinin olduğunu belirterek ısınmak için odun toplayıp ateş yakmanızı da öneririz.

Bir önceki yazımız olan Agar.io Chrome Eklentisi 2017 Güncel başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir