Shadow Fight 2 İnceleme

Shadow Fight 2, rol yapma oyunu ve dövüş oyunu arasında kalan, her iki türe ait öğeleri birlikte harmanlayan bir karışımıdır. Dövüş tamamen oyun stili ile gerçekleşiyor ancak seviyenizi yükselterek karakterinizi yeni silahlar, zırhlar ve büyüler ile donatarak onu RPG’de olduğu gibi daha güçlü ve daha dirençli hale getirebilirsiniz. Oyun karakterimiz bir zamanlar ünlü bir savaşçı olduğu için bir hikaye dizisi var; bir zamanlar, efendisine rehberlik etmek yerine Gölgeler Kapısı’nı açıyor ve  tüm tutsakları serbest bırakıyor. Bunun karşılığında ise kendisi de bir gölgeye dönüşüyor. Şimdi kaderini belirlemeye çalışıyor ve Gölgeler Kapısını tekrar kapatarak kötü ruhları(iblis) tekrar oraya hapsetmek istiyor.

Shadow Fight oyununu oynamak için 6 seviye vardır. Her seviye bitiminde , bazı küçük zorluklarla birlikte bölüm sonu dövüşü isimli meydan okuma gerçekleşir. Bunun adı “ana meydan okuma” dır. Ana meydan okumada,karakterimiz  bir iblisle savaşmalı ve onu yenmeli. Ama bundan önce, korumalarını yenmesi gerekiyor.

Turnuvalara katılarak para kazanıp silah ve zırh satın alabilmek mümkün. Dövüş kazanıldığında veya kaybedildiğinde bile oyun içi sanal para kazanılabiliyor. Ancak, kaybedildiğinde  kazanılan miktar çok az.

Teknik Detaylar ve Oynanış Şekli

Tamamen yeni dokunmatik ekranlı dokunmatik kontroller, özellikle Shadow Fight 2 oyunuyla çalışacak şekilde tasarlanmış. Karmaşıklık hissettirmeden  üç basit düğme sağlanmış: Hareket için D-Pad ve bir yumruk ve tekme.

Oyuna birkaç basit hareketle başlanıyor. Daha sonra level atladıkça hareket çeşitliği artıyor. Oyun esnasında  bazı rakipler diğerlerinden daha zorlu; böylece kullanıcının savaşa hazır olup olmadığı ölçülmüş olmakta. Çünkü kullanıcı bunu yapabileceğini düşünmüyorsa, Dojo’ya geri dönebilir ve dövüş becerilerini  orada geliştirebilir.

Oyunda kullanılan para birimi, zırh gibi daha iyi vites / ekipman satın almanıza ve saldırıya neden olan daha güçlü silahlara karşı yardımcı olabilir ve yüzlerce silah arasından seçim yapabilmek mümkün kılar. Savaşmak için tonlarca farklı rakip var, bu yüzden kullanıcı savaşın bittiğini düşünüyor ise yanılıyor olabilir. Gölge savaşçısının her biri farklı savaşçılarla dolu altı farklı dünyayı dolaşması gerekecek, hepsi de şeytan patronu Şogun’la olan savaşa kadar uzanacak.

Artıları ve Eksileri

Shadow Fight 2 her ne kadar en iyi  Android oyunlarından biri olmasa da,  arka planların seçimi ve ses efektleri  çok iyi kotarılmış. Savaşçıların ‘ooh’ , ‘aah’ ve silahların çarpıcı sesleri oyunu daha heyecanlı  hale getirmiş. Geliştiriciler, karakter tasarımında biraz tembellik göstermiş olabilir ancak hikaye ve ses efektleri gibi diğer faktörler açısından bakıldığından gerçekten iyi bir iş çıkarmışlar. Oyunun tanıtım videosunda ana karakterin tüm hikayesinin anlatılması ise oyunun başka bir eksi yanı olsa gerek.

Korkunç bir yerde savaşan ölümcül karanlık gölgeler ilginç bir konsept oluşturmuş.  Savaşçıların hareketleri de iyi tasarlanmış. Silah salıncakları, yumruklar ve tekmeler herhangi bir oyuncuyu memnun edecek kadar gerçekçi görünüyor.

Oyunun Teknik İncelemesi

Hız: Oyun biraz ağır gibi görünüyor, ancak yakın planda ve detaya indikçe oldukça hızlı çalışıyor. Kesinlikle sorunsuz oynanıyor ve herhangi bir donukluk yaşanmıyor.

Özellikler: Bu oyunun birçok özelliği var. Dövüş oyunu tarzı dövüş hareketlerini kesinlikle eğlenceli kılmalı; oyundaki hareketlerin çeşitliliği ve bunun sunuluş seçeneği çeşitliliği tatmin edici düzeyde.

Tema: Teması da gayet iyi; renkler sade ve parlaklığı mükemmel. Peyzajların ve düzlemlerin arka planı zekice tasarlanmış. Genel olarak , özellikle ücretsiz bir oyun için, Shadow Fight 2’nin sunabileceği çok şey var ve oynamak oldukça eğlenceli. Dövüş oyunları ve rpg’leri seviyorsanız bir göz atın.

Bir önceki yazımız olan Minecraft Nasıl İndirilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir