Steam Ödülleri 2016 Açıklandı!

Yaklaşık 1 aylık bir aday belirleme ve oylama sürecinin ardından nihayet Steam Ödülleri sahipleri belli oldu.

“Sarılmaya En Çok İhtiyacı Olan Kötü Adam”, “Ben Bu Oyunun Ödül Kazanmadan Önce de Güzel Olduğunu Düşünüyordum”, “Zamanın Eskitemediği”, “Sadece 5 Dakika Daha”, “Dostum, vay canınaaaaa!”, “Oyun İçinde Oyun”, “Ağlamıyorum, Gözüme Bir Şey Kaçtı”, “Bir Çiftlik Hayvanının En İyi Kullanımı”, “BUM BUM”, “Sevgi/Nefret İlişkisi”, “Arkanıza Yaslanın ve Rahatlayın”, “Arkadaşlarla Daha Zevkli” gibi çok samimi dil ile yazılmış kategorilerin bulunduğu oylamada, milyonlarca kişi dilediği oyuna oy vererek Steam Ödülleri 2016’ya doğrudan katkıda bulundu.

En çok tartışılan iki kategoriye baktığımızda, “Sarılmaya En Çok İhtiyacı Olan Kötü Adam” ödülü aslında bir kötü adama karşı oynanılan tüm oyunları kapsamaktaydı. Far Cry 4 ve Portal 2’nin favori olduğu oylamada kazanan Valve’ın kendi oyunu oldu. “Ben Bu Oyunun Ödül Kazanmadan Önce de Güzel Olduğunu Düşünüyordum” ise Starbound ve Stardev Valley gibi binlerce hayranı olan 8 bit indie temalı adayların olduğu bir kategoriydi. Ancak kullanıcıların büyük bir bölümü seçimlerini Euro Truck Simulator 2’den yana kullandı.

Ödüllere ikişer dalda mutlu sona ulaşan GTA V ve Euro Truck Simulator 2 damgasını vurdu. Sürprizi ise Skyrim yaptı; hali hazırda 60,000 civarı aktif oyuncusu olan 2010 yapımı Civilization V karşısında az farkla ödüle uzanan The Elder Scrolls serisinin beşinci oyunu Skyrim, kullanıcılar tarafından “Zamanın Eskitemediği” kategorisinde ödüle layık görüldü. Civilization bir başka mağlubiyeti de “Sadece 5 Dakika Daha” kategorisinde aldı. Serinin bu sene çıkan altıncı oyunu, Counter-Strike: Global Offensive’in gerisinde kalarak hayal kırıklığı yarattı.

Bir önceki yazımız olan Minecraft Nasıl İndirilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir