Strike of Kings: 5vs5 Arena İncelemesi

Bugün masaüstü platformunda en çok oynanan oyunu araştıracak olursak kesinlikle ilk sırada karşımıza League of Legends çıkıyor. Özellikle son zamanlarda internet kafelerde de en çok talep gören League of Legends, oyuncuları saatlerce bilgisayar başında tutabilecek oldukça güzel bir oyun.

Ancak oyuncular ister istemez okul veya çeşitli işler nedeniyle bilgisayarın başından ayrılmak zorunda kalıyorlar. Her ne kadar bilgisayarın başından kalkmış olsalar da League of Legends heyecanı mobil platformda Strike of Kings adıyla devam ediyor. Şunu da baştan söyleyelim ki iki oyunun yapımcısı aynı değil. Ayrıca oyundaki karakterlerin adları da dolayısıyla aynı değil. Lol’ün benzerini mobil platform için geliştirmek isteyen Proxima mobil oyun şirketi, herhangi bir telif ihtarı almamak adına oyunda küçük çaplı değişiklikler de yapmış. Hatta daha önce de sizler için strike of kings hileleri hazırlamıştık.

Küçük çaplı değişiklikler olsa da oyunların genel özellikleri birbirlerine oldukça benziyor. 5 vs 5 moba oyun stilindeki karşılaşmalarda takım arkadaşlarınız ile birlikte rakip takımı öldürerek rakip takımın ana kulesini yok etmek için savaşıyorsunuz.

Savaşı kazandığınız taktirde de oyun içerisinde kostüm ve karakterler satın alabileceğiniz altınlar kazanıyorsunuz. Oyunda ayrıca Lol’den de alışık olacağınız üzere çeşitli özellikler ve ulti güç seçeneği var. Bu özellikler ve ulti güç, rakiplerinizi daha kolay yenebilmeniz adına oyun geliştiricileri tarafından eklenilen bir özelliktir.

Her özelliği sadece belirli saniye aralıklarıyla kullanabilirsiniz. Bu güçlerin yanı sıra canınız azaldığı zaman kulenize ışınlanma zorunluğunu ortadan kaldıran can yenile seçeneğini de bu oyunda görebiliyoruz.

Bu modu aktif ettikten sonra rakip takımdan canınız dolana kadar hasar alırsanız can alma işlemi yarıda kesiliyor. Dolayısıyla bu modu kullanırken mutlaka kulenizin altında veya çalılık içerisinde olmaya özen gösterin.

Son olarak da kısaca bir oyunun grafik seviyesinden ve fps durumlarından bahsedelim. Oyunun sunucusu oldukça kaliteli. Dolayısıyla iyi bir internet bağlantısı ile en yüksek görüntü ayarlarında oyunu oynayabilirsiniz. Bunun yanı sıra telefonunuzun donanımsal özellikleri de oldukça önemli. Düşük ayarlarda pek çok cihazda oyunu oynayabileceğiniz gibi bazı cihazlar da ne yazık ki oyunu kaldıramayacaktır. Oyunun güncel sürümüne Google Play Store ve App Store üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Strike of Kings Hileleri - Güncel Kalın ! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir