War Machines : Tank Oyunu İncelemesi

İsminden de anlayacağımız gibi War Machines oyunu bir tank oyunu. Fun Games For Free tarafından oyuncularına sunulan War Machines 5 milyondan fazla indirmeye sahip. Oyuncuları tarafından 5 üzerinden 4,6 puan alan oyunun şimdide ben sizler için inceleyeceğim.


War Machines Beklentilerim
⦁ Tank oyunu olması nedeniyle üst düzey grafiklerde bir oyun bekliyorum.
⦁ Grafikleri güzel olmasının yanında donma sorununun olmamasınıda bekliyorum.
⦁ Böylesine büyük ve güzel puan alan War Machines oyununun Türkçe dil desteğine sahip olacağı konusunda şüphem yok.
War Machines İnceleme ve İlk İzlenimler


Oyuna bastıktan sonra War Machines yazan güzel bir ekran karşılıyor. Ardından hoş geldin komutan yazıyor ve tankı hareket ettirmemiz için yapmamız gereken komutları yapıyoruz. Sol tarafta bulunan butondan sağ , sol , ileri ve geri hareketlerini yapıyoruz. Tankın üzerinden sağa ve sola da parmağımızla çevirirsek yönümüzü değiştirmekteyiz. Ardından düşmanı görüyoruz ve ekranın sağ altında bulunan ateş butonuna basarak düşmanı yok ediyoruz.
Eğitim aşamasından geçtikten sonra Google oyun hesabımızı seçiyoruz. Oyunun yönlendirmesi ile kaldığımız yerden devam ediyoruz. Burada ilk işimiz tankı geliştirmek. Geliştirme aşamasında yine bekleme süresi bizi karşılıyor. Hala eğitim aşamasında olduğumuzdan dolayı ücretsiz bir şekilde bu kısmı atlamak mümkün . Tankımızın seviyesini yükselttikten sonra ilk savaşımıza gidiyoruz.


Savaşa girdikten sonra çok oyunculu bir savaş olduğunu anladım ve bu beni çok şaşırttı. Şaşırmamın sebebi eğitimden sonra direk çok oyunculu bir savaşa katılmak. Aslında bu olay oyuna alışmamız için gayet mantıklı bir hareket oluyor. Savaşı tamamladıktan sonra oyun içerisindeki adımızı ve bayrağımızı belirledikten sonra tekrar oyun bizi savaşa sürüklüyor. Savaş esnasında yukarıdan can , fazla hasar ve altın gibi destek malzemeleri düşüyor. Savaşmak biraz zor oluyor çünkü dört tarafınızda da düşmanlar var. Etrafımızı saran tankların dışında savaşırken bir zorluk daha karşımıza çıkmakta. Düşmanlarımızın tankı gelişmiş olduğundan onlara hasar vermek ve skor tablosunun ilk üçüne girmek biraz zor oluyor.


Savaşlarımız bittikten sonra oyunun bize sunduğu görevler mevcut. Bu görevler tank yok et, tank üzerinde yükseltme yap ve savaşlarda birinci ol tarzı basit görevler. Yükseltme seçeneğinde taret , namlu , gövde , motor ve paletler kısmı var. Ben ilk başta namlu ve gövde geliştirmesini yapıyorum. Aynı anda zırh ve hasarımızı geliştirirsek savaşlarda düşmanlardan önde olabiliriz. Her savaştan sonra fazlasıyla altın kazanabiliyoruz . Kazandığımız altınlarla yavaş yavaş tankımızı geliştirmemiz zorunlu gibi görünüyor.
Tankımızın boyasını değiştirebilir , üzerine yapıştırma yaptırarak ekstra güç sahibi olabiliyoruz. Geliştirmeler için çeşitli rütbelere ulaşmamız gerekiyor. Bolca savaşarak ve tankımızı geliştirerek özel işlemlerde yapacağız.
War Machines ana ekranının sol üstüne bulunan yere basarak profilimizi , en iyi klanları ve oyuncuları , turnuvaları , posta kutusunu ve başarıları görüntüleyebiliyoruz. Tankımızı geliştirmek yerine büyük paralara tankta almak mümkün oluyor. Savaş sonrası kazandığınız altını ve deneyim puanını ikiye katlamanız mümkün , gerçek nakit para karşılığında özel abonelik satıl alarak kazancınızı 2 katına katlamanız mümkün fakat ne kadar gerekli bir işlem olur pek bir şey diyemem , abonelik işi tamamen sizi kararınıza kalmış.


War Machines Değerlendirmem
Ufak bir değerlendirme yapacak olursam , oyunu sizlere önerebilirim. Grafikleri üst düzey olmasa bile idare edecek seviyede oynanabiliyor. Oyunu oynayacak olursanız bol bol savaşarak rütbe atlayın ve para biriktirin. Bu şekilde çok güzel tanklarla savaşabilir oyunun eğlencesini üst düzeye çıkartabiliriz.

Bir önceki yazımız olan March Of Empires Sultan Savaşı İnceleme ve Oynanış başlıklı makalemizde March Of Empires hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir