DomiNations İnceleme ve İlk İzlenimler

Bugün sizlerle birçok oyunun incelemesini ve ilk izlenimlerini yaptık. Her çeşit , her kategoride oyunların nasıl olduğunu ve nasıl oynandığını sizlere yazdım. Oyun iyi yada kötü tarafsız kalarak anlattım sizlere. DomiNations incelemesine böylesine duygusal bir yazıyla girmemin sebebi , uzun zamandır oynamak istediğim ve çok merak ettiğim bir oyunun incelemesini yapmam. Oyunun ilk çıktığı günden beri çok merak ediyorum çünkü oyun Clash Of Clans benzeri bir oyun olması. Haydi fazla uzatmadan incelememize geçelim.


DomiNations Beklentilerim

  • Oyun alıştığımız köy yönetme tarzı bir oyun olduğu için çok değişik şeyler beklemiyorum açıkçası bakalım DomiNations bize neler gösterecek.
  • Her yabancı oyunda olduğu gibi Türkçe dil desteğini bekliyorum.
  • Güzel grafikler , sağlam sesler ve akıcı bir oyunda beklentilerim arasında yer alıyor.

DomiNations İnceleme

DomiNations oyununa girerken pek hoşuma gitmeyen tam yetki zorunluluğu ile karşılaştım. Arama ve fotoğraflara kadar oyun izin istiyor. Girişte biraz oyuna karşı öfkelensem de dinlendirici bir ses ve Türkçe dil desteği ile karşılaşınca rahatladım. Oyun ilk başta bize 2 ev ve 1 geyik ürettiriyor. Kendi ürettiğimiz geyiği avlayarak besin kazanmaktayız. Aynı zamanda ağaçları da toplayarak besin elde etmek mevcut. Her oyunda olduğu gibi DomiNations da bizi köy kurma aşamasına doğru sürüklüyor. Ormanları temizleyerek madene ve sandıklara ulaşıyoruz. Bu olay başlangıç senaryosu için bence gayet hoş.

Eğitim aşamasının sonuna doğru yaklaşıyoruz. Şehir merkezi , ev ve kule inşa ederek ilk düşmanlarımızı karşılıyoruz. Ardından kendi ordumuzu kurabilmek için bir kışla inşa ediyoruz ve Mızrakçı adındaki askerimizi üretiyoruz. İlk askerlerimizi oluşturduktan sonra savaşa gidiyoruz. Bereketli Hilal adıyla ilk düşmanımızla savaşıyoruz. Savaş aşamasında en çok hoşuma giden olay , askerlerimizin odak noktasını bizim belirleme şansımızın olması.

DomiNations da köy binamızı yada merkezi geliştirmek yerine çağ atlamak gibi bir durum söz konusu. Oyun her bir adım ileri gittikçe garip ve güzel hikayelerini karşımıza sunarak bizi şaşırtmaya devam ediyor. İnşa sırasında alt tarafta tamamla yazan butona tıklayarak gerekli süreyi beklemeden hızlıca geliştirmelerimizi yapabilmekteyiz. Bu aşamaları geçtikten sonra oyun adımızı belirleyerek ilk görevleri yapmaya başlıyoruz. Oyunda işçi adında çalışanlar yok , bunun yerine vatandaşlar yer alıyor.

Eğitim aşamasını tam olarak tamamladıktan sonra benim ilk işim etraftaki altın madeninden altın toplayıp , bölgenin çevresindeki ağaçlardı toplamak ve hayvanları avlamak oldu. Bu şekilde besin sayısını azaltmadan her işi tek bir düzenle geliştirmek istiyorum. Oyuna bronz çağından başlayarak sırasıyla klasik çağ , barut çağı , endüstri devri ve atom çağı olmak üzere ilerliyor.


Mağazayı biraz kontrol edelim şimdi. Hazine , ekonomi , savunma , ordu ve harika adıyla menüler mevcut. DomiNations mağazasında hazine kısmında başlangıç paketi , taç yığını gibi oyun içi özel paraların nakit para karşılığı satışı mevcut. Ekonomi kısmında yol , market , değirmen ve ev gibi şehrin ihtiyaçları mevcut. DomiNations mağazasının savunma bölümünde savaş için gerekli olan kule , mancınık ve duvar gibi materyaller mevcut. Ordu kısmı herkesin bileceği üzere kışlalardan oluşuyor ve en son olarak harika kısmında yüksek fiyatlara satılan tasarım ürünleri mevcut.

DomiNations da genel amacımız savaşarak ve bunun sonucunda ganimet elde ederek şehrimizi geliştirerek çağ atlamak. Oyunu sıkı ve düzenli oynarsanız zevk alacağınızı düşünüyorum fakat bana birazcık karışık geldi. Gerek Türkçe dil desteği , eski ve yeni cihaz bağlantı ayarı hoşuma giden seçeneklerden.

Bir önceki yazımız olan Mobile Legends: Bang bang İnceleme ve Taktikler başlıklı makalemizde Mobile Legends: Bang bang hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir