Efsane Filmlerin ve Dizilerin Android Oyunları

Oynadığımız oyunların bilgisayar ortamı üzerinden akıllı telefonlara doğru yönelmesi pek şaşırtıcı bir gelişme sayılmaz. Artık her bireyin bir akıllı telefona sahip olduğu düşünülürse, oyun sektörü de akıllı telefonlar üzerinden gelişmeye başladı. Bunu fırsat olarak gören girişimciler ise, kullanıcılar tarafından ilgi çekilebileceği düşünülen çeşitli oyunları Google Play Store üzerinden ücretli ve ücretsiz olmak üzere piyasaya sunuyorlar.

Dizi ve Film Sektöründen Oyunlara

Sıkı bir Batman hayranı için akıllı telefonunda Batman oyununu çevrimiçi olarak diğer kullanıcılarla birlikte oynamak özel bir anlam taşıyabilir. Ya da Narcos dizisine hayranlığı bulunan bir kişi, Narcos oyununu oynayarak Pablo Escobar’ın kartellerine katılmak isteyebilir.

Bu taleplerin geleceğini önceden kestiren oyun yapımcıları, android cihazlar için sevilen filmlerin ve dizilerin oyunlarını tasarladılar. Gelin isterseniz efsane filmlerin ve dizilerin android oyunlarını beraber inceleyelim:

1 – Suicide Squad: Gerçek Kötüler

suicide-squad

suicide-squad

10 Milyon İndirme’ye sahip DC’nin sinema evrenine sunduğu Suicide Squad filmi için bir oyun geliştirilmişti. Filmin çıkmasıyla beraber filmin oyunu da Google Play Store’da yerini aldı. Oyun android cihazlar üzerinde ücretsiz olarak oynanabiliyor.

2- Batman v Superman Who Will Win

batman-v-superman

batman-v-superman

5 Milyon indirmeye sahip olduğunu söyleyelim. Nolan’ın Batman serisinden sonra insanlarda biraz hayal kırıklığı yaratan Batman v Superman filminin oyunu Play Store’dan indirilebiliyor. Oyunda Batman ve Superman karakterini ayrı olarak kullanabiliyorsunuz. Ayrıca oyun Metropolis ve Gotham şehirlerinde geçiyor. Bat mobile sürebilir ve Superman ile birlikte uçabilirsiniz. Runner game olarak macera oyunları kategorisinde yer almaktadır.

3- Marvel Şampiyonlar Turnuvası

Marvel Sampiyonlar Turnuvası İncelemesi

Marvel Sampiyonlar Turnuvası İncelemesi 

Marvel evrenindeki yenilmezlerle birlikte ekip kurarak savaşmak ister misiniz? Wolverine, Hulk, Deadpool, Iron Man, Spider Man, Magneto gibi süper kahramanları ekibinize katarak diğer oyuncular ile savaşabilir hatta istediğiniz kişilerle bir ittifak kurabilirsiniz. Oyun play store’dan 10 milyon kez indirildi. Yine marvel şampiyonlar turnuvası inceleme yazısını da daha önce sizlerle buluşturmuştu.

4- RoboCop

robocop

robocop 

90 kuşağının hatırlayacağı film karakterlerinden biri olan RoboCop’un son filminin çıkması üzerine android üzerinde de bir RoboCop oyunu çıkarılmıştı. Oyunda RoboCop ile Detroit şehrini düşmanlara karşı korurken, kazanacağınız puanlarla da silahlarını geliştirebilirsiniz. Oyun play store’dan 10 milyon kez indirildi.

5- Star Wars: Galaxy of Heroes 

galaxy-heroes

galaxy-heroes

Star Wars’ın android üzerindeki en iyi oyunlarından biri olarak gösterilen Galaxy of Heroes oyunuyla birlikte Darth Vader, Luke Skywalker gibi karakterleri toplayarak RPG türünde savaşabilirsiniz. Loncalara katılarak ittifak yapabilir, boss savaşlarında en önde yer alabilirsiniz. 15 Milyon İndirmeye sahip olduğunu söylelim.

6- Walking Dead: Ölüm Kalım Savaşı

walking-dead

walking-dead 

Walking Dead android oyununda, öncelikle şehrinizi kurup geliştirebilir ve hikaye moduyla birlikte zombilere karşı savaşabilirsiniz. Geçtiğiniz her bölüm sonrasında takımınıza Walking Dead karakterlerinden olan Rick, Negan, Carl, Michonne gibi karakterleri alabilirsiniz. Aldığınız karakterlerin ekipmanlarını yükselterek daha iyi bir savaş deneyimi kazanabilirsiniz. Oyun tam 10 Milyon indirmeye sahip.

7- Narcos: Cartel Wars 

narcos

narcos

Pablo Escobar’ın yükselişini anlatan Narcos dizisi dünyada o kadar çok tutuldu ki, bunun üzerine Narcos adında bir android oyunu piyasaya sürüldü. Oyundaki ana amaç; kartelinizi kurup geliştirmek. Diğer oyuncularla savaşıp onların kartellerini ele geçirdiğinizde alacağınız puanlarla kartel binanızı geliştirebilirsiniz. Ayrıca oyun içinde görevler bulunmaktadır, Pablo Escobar tarafından verilen görevleri yerine getirebilirsiniz. Narcos kartel savaşları oyunu 1 Milyon indirmeye sahip.

8- Spider Man Unlimited 

spider-man

spider-man

Android oyunları içinde en çok oynanan film oyunlarından olan Spider Man Unlimited bir endless run oyunudur. Shield direktörü olan Nick Fury’den aldığınız talimatlarla oyuna başlanılıyor ve görevler sırasıyla yerine getiriliyor. Kazandığınız puanlar sayesinde evrende bulunan bütün örümcek adam çeşitlerini takımınıza alabiliyorsunuz. Tamı tamına 50 Milyon indirme’ye sahip olduğunu söyleyelim.

9- Mortal Kombat X 

mortal-kombat-x

mortal-kombat-x

Android oyunları arasında grafik bakımından en zengin oyunlar arasında gösterilen Mortal Kombat X oyununda, epik karakterleri seçerek karşılıklı savaşabiliyorsunuz. Ayrıca karakterlerin levellerini yükselterek onları daha güçlü seviyelere getirebilirsiniz. Oyun 10 Milyon indirme’ye sahip.

Listede göremediğiniz, gözümüzden kaçan oyunları yorum olarak eklerseniz listemizi güncel tutabiliriz.

Bir önceki yazımız olan Agar.io Chrome Eklentisi 2017 Güncel başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir