En iyi Total War Oyunu : Shogun 2 Deneyimlerim !

En iyi Total War oyunu hangisi mi ? Total War Shogun 2 Total War serisinin en iyi oyunudur diyerek iddalı bir giriş yapalım.Total War serisi tur bazlı strateji oyunlarıyla karşımıza çıktı.

İlk oyunu olan Shogun Total War dan beri pek çok oyunu çıktı ama ne önceki oyunlar nede Total War Shogun 2 den sonra çıkan oyunlar Shogun 2’nin yerini dolduramadı. Hatta diğer şirketlerin ortaya koydukları başarılı strateji oyunları bile bence pek çok geride oyunumuzdan geride…

Başarılı Yapay Zeka

Total war serilerinde her zaman yapay zekaya dikkat edilmiştir. Diğer oyunların nerdeyse hepsinden daha başarılı bir yapay zeka sunarken birde tekrar etmeyen bir oyun koyarlar ortaya. Peki bu ne demek ? Cevabı ise basit yapay zeka belirli bir olayları sürekli denemek yerine adepte olup doğru hamleleri yapmaya çalışıyor. Diğer pek çok strateji oyununda ise yapay zekaya belirli bir komutlar verilir ve sürekli tekrar eder zorluğu arttırsanız yapay zeka onları sadece daha hızlı yapar…

Aynı Senaryoda Arkadaşlarınızla Beraber Oynamaya Olanak Sağlayan Tek Total War Oyunu !

Shogun 2’nin en iyi olma sebeplerinden birisi bence kesinlikle bu. Diğer bütün Total war serilerinde oyunu multiplayer olarak oynamak isterseniz tek seçeneğiniz belirli bir bütçeyle ordu kurup savaş alanında savaşmakken Shogun 2’de bir Ülke lideri olarak Singleplayerda oynuyormuş gibi oynayabiliyoruz savaşlara beraber girip askerlerin kontrolünü paylaşabiliyorsunuz. Ki bence bu çok önemli. Japonyayı birleştirmek için 2 arkadaş rakip olarak savaşabilir yada dost ülkeler seçerek düşmanlara karşı bir olabilirsiniz.

Düşük Fiyat

Shogun 2 çıkalı uzun süre geçtiği için fiyatı oldukça düştü.Bu seneki yıl başında indirim gelmesininde muhtemel olduğunu düşünürsek çok ucuz bir fiyata en iyi Total War oyununa sahip olma şansına sahipsiniz.

İyi Grafikler ve Düşük Sistem Gereksinimi

Grafikler dönemimize göre bakılırsa çok muhteşem diyemeyiz ama iyi bir grafiğe sahip ve bu grafiğe rağmen düşük sistem gereksinimleri istemesi oyunun başarılı yanlarından birisi.Özellikle yağmur yağdığı zaman siyah zırhların parlamasına kadar verilen detaylar ise çok hoş bir görüntü olmuş.

Shogun-2

Shogun-2

Eğlenceli Videolar 

Oyun içinde yaptığınız karara göre karşınıza video çıkabiliyor.Örneğin bir ninja ile düşman generalini öldürmeye çalışırsanız ninjanın o denemesinin nasıl geçtiğini video ile izleyip görmek mümkün.Ayrıca bu tür videolarda pek çok seçenekte var.Yani 1 tane başarılı suikast videosu bir tanede başarısız video sürekli tekrar etmiyor.

Bir önceki yazımız olan Oyun Tavsiyesi - Oyun Önerileri 2017 PC Ps4 Xbox - Liste başlıklı makalemizde Final Fantasy 7 Remake (PS4) Ne Zaman Çıkacak, Outlast 2 Ne Zaman Çıkacak ve Resident Evil 7: Biohazard Ne Zaman Çıkacak hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir