Football Manager 2017’de İsyanlar Sorunlar Devam Ediyor!

Sports Interactive tarafından geliştirilen ve SEGA tarafından yayınlanan FM serisinin 2017 oyununda eleştirilerin ardı arkası kesilmiyor.

Metacritic puanı bir hayli yüksek olan FM 2017’nin kullanıcı yorum ve puanlamasında ise tam tersi bir durum hakim. Metacritic’ten 81 puan alan oyunun kullanıcıları tarafından yapılan yorumların %66’sı olumsuz. Geride bıraktığımız ayda ise işler daha da kötü. Olumsuz yorum oranı %79’a yükselirken edindiğimiz bilgilere göre refund yani iade isteği sayısı 10,000’i aşmış durumda.

Daha önce de FM 2017 Hataları ( Fm 2017 Çökme, Açılmıyor, Siyah Ekran Hatası Çözümü ) konulu bir makalede dile getirdiğimiz bir çok sorun ve çözüm yolunu sizlere aktarmaya çalışmıştık.

Kullanıcıların özellikle dikkat çektiği noktalar ise yapay zeka ve veritabanı oldu. Bir kulübün normalde 10 milyon Euro bedeli olan bir oyuncuya 150 milyon Euro istediği, futbolcuların bedellerinin, özelliklerinin çok yüksek oranda tutarsızlık sergilediğinden bahseden kullanıcılar sosyal medya üzerinden örgütlenerek seslerini duyurmaya çalışıyor. Özellikle tek bir maçta 6 oyuncusu sakatlananlar, ping problemlerinden dolayı çevrimiçi oyunların imkansız hale gelmesi, üçüncü lig takımının Manchester United’ı 3-0 yenmesi gibi bir çok probleme dikkat çeken kullanıcılara ne SEGA ne de geliştirici firma tarafından tek bir geri dönüş yapılmadı.

Bir önceki yazımız olan Minecraft Nasıl İndirilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir