Hearthstone İnceleme ve Oynanış

Dünyada milyon dolarlık ödül havuzu olan Hearthstone oyununun mobil sürümü ile karşınızdayım. Oyunun bilgisayar sürümünü hiç oynamadım , mobil sürümünde ekstra merak etmekteyim. Sizleri fazla oyalamadan incelememize geçelim.


Hearthstone Oyunundan Beklentilerim
⦁ Hearthstone bir grafik oyunu olduğu için görsellik açısından fazla bir beklentim bulunmuyor.
⦁ Türkçe dil desteğinin olacağını pek sanmıyorum ama olursa oynanış tarzı için aşırı pozitif bir durum olabilir.
⦁ Oyun sesi konusunda beklentim diğer oyunlara göre çok fazla , umuyorum ki oyun sesleri güzel olur.

Hearthstone İnceleme ve Oynanış


Oyuna giriş için bastığımda telefonumda yer açmamın gerektiği söylendi. Yaklaşık 1 GB boş alan olmasına rağmen oyun içi indirme hala başlamadı. Bir çok oyun ve uygulama yüklendikten sonra oyun içi indirme başladı. Oyuna başlarken çok kısa sürede indirme sağlıyoruz fakat birde oyun içerisi de indirme yapmak zorundayız ve bu oyun içi indirme uzun sürüyor.
Yükleme bittikten sonra güzel bir giriş ekranı ile oyuna başlıyoruz. İngilizce bilen kullanıcılar zorluk çekmez fakat şahsen İngilizce seviyem orta olduğu için birazcık zorluk çekmekteyim. Oyun bir kart oyunu , oyun mantığını anlamak biraz zaman alacak gibi. Oyun ekranı ilk geldiğinde hediye bir kart ile karşılaşıyoruz. İlk savaşımıza hediyemizi aldıktan sonra başlıyoruz. Oyunda sıra sıra kartlarımızı düşmanımızın karşısına koyuyoruz. Kartları seçtikten sonra saldırılacak düşman kartını da seçiyoruz ve savaş başlıyor. Oyun grafik olarak 3 boyutlu bir istemciye sahip olmasa bile oyun zevkli gibi görünüyor. Sırasıyla kartları açıyoruz ve istediğimiz hedefe saldırıyoruz.
Saldırı kartlarımızın sağında ve solunda sayılar mevcut. Soldaki sarı buton içerisindeki sayı saldırı hasarını , sağdaki kırmızı buton içerisinde yazan sayıda kartımızın canını göstermekte. Rakibimizin masaya sunduğu kartlara saldırıp yok ettikten sonra ana kahraman kartına saldırı gerçekleştiriyoruz. Savaşı kazandıktan sonra her oyunda olduğu gibi kayıt olacağımız gmail hesabını seçiyoruz ve gerekli izinleri veriyoruz. Gmail izini verdikten sonra bilgisayar üzerinden Hearthstone oynadıysanız giriş yapıyoruz veya Facebook üzerinden hesap bağlıyoruz. Hesabımızı bağladıktan sonra tekrar bir kayıt oluşturmamız gerekiyor. Kayıt işlemimizi gerçekleştirdikten sonra oyun içi adımızı da belirliyoruz ve oyuna giriyoruz.


Kayıt işlemlerini bitirdikten sonra ikinci savaşımıza başlıyoruz. Kartlarımızı koyduktan sonra ben direk ana düşman kartına saldırmaktan yanayım. Savaşı garanti kazanma şansımız daha çok yükseliyor. Hearthstone da mana sistemi yine kendini göstermekte. Her el mana sayımız belirleniyor ve elimizdeki kartları ona göre sahaya sürüyoruz. Örneğin 5 manamız varsa bir tane 3 manalı bir tanede 2 manalı kartları savaşa sokabiliyoruz.
Her ne kadar fazla kart çıkartırsak bir o kadar karlı oluyoruz. Rakibimiz ana kartımıza saldırmaktan önce sahada olan kartlarımızı yok etmeyi amaçlıyor. Bu şekilde kendisi de fazla hasar almayı önlüyor. Aslında aynı taktiği bizimde kullanmamız gerek fakat bu şekilde rakibin ana kartını yok etmek bir hayli güçleniyor.

Hearthstone Oyunun Değerlendirmem
Oyunu oynamaya başladığımdan itibaren Türkçe dil desteği olmadığım için fazla Hearthstone alışamadım. Hearthstone oynaması basit gibi görünüyor fakat ileride pek kolay olacak gibi değil. Açıkçası Hearthstone oyunu hoşuma gitti sizlere de tavsiye ederim fakat oyun birazcık sıkıcı.

Bir önceki yazımız olan Strike of Kings: 5vs5 Arena İncelemesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir