Minecraft İle Hayal Gücünün Sınırlarını Zorlayabilirsiniz!

Kutulardan oluşan bir evren hayal edin! Bu 8 bit görünümlü evrende gündüzleri tek başına kalıyorsunuz. Ormanlar, çiçekler, koyunlar sizin. Kesip yemek, çiçek toplamak elinizde. Kuşlar cıvıldıyor, dedesine koşan bir Heidi’den farksızsınız. Fakat geceleri onlar uyanacak dikkatli olun! Yaşam için, saklanmalı, savaşmalı ve üretmelisiniz. Gerçek yaşama her ne kadar benzese de hiç biri bu kadar zor olmamıştı. İşte böyle bir oyun minecraft.

İlk olarak 2009’da piyasaya çıkan oyun Playstation, Pc, Android, iOS, Xbox gibi birçok platformda oyunculara muhteşem bir deneyim yaşatıyor. Gerek oyun severler tarafından tasarlanmış modları ile gerekse sonradan eklenen hikâye modları ile Minecraft evreni sürekli genişlemeye devam ediyor.

Minecraft Nasıl Oynanır ?

Oyunda yapacaklarınızın sınırlarını siz belirliyorsunuz. İsterseniz yaratıcı modunda yeteneklerinizi konuşturun, ister avlanın, ister sadece izleyici olun. Tarım yapabileceğiniz gibi, gökdelen dikip yüzüncü katına havuz bile yapabilirsiniz. Siz isterseniz olur! İhtiyacınız olan tarifleri Minecraft vikilerinden kolaylıkla bulabilirsiniz. Oyuncuya verdiği boş alan üretkenlik hissi uyandırdığı gibi, kullanıcı gruplarının kendi yaratıcılıklarını sergilediği internet videoları da oyuncuları oldukça etkiliyor. Death Star’dan tutun da gerçek cep telefonu yapan oyun severlerin videolarını internette bulabilirsiniz.

Hayatta kalma tarzı oyunların en önemlilerinden biri Minecraft. Topladığınız hammaddeler ile kendinize yapabileceğiniz hız trenlerinden tutun da, asansörlere kadar geniş bir yelpazeye sahip. Oyunda hayatta kalma işini başarı ile gerçekleştirmek ilk kural. Aç kalsan da karanlıkta kalsan da korkma! Her batan gecenin bir sabahı vardır ey oyuncu!

Online oyun modunda ise oyuncular serverlarda ortak oyunlar oynayabilmekte, oyun ilerledikçe fark edecekleri farklı boyutlarda maceralara atılabilmektedir. Orijinal grafikleri ve oynanış tarzı ile uykularınıza girecek bir deneyim yaşama şansı elinizin altında. Hayal gücünüzün sınırlarını zorlamak için tek yapmanız gerek Minecraft’ı edinmek.

Bir önceki yazımız olan Counter Strike Hala En İyisi! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar (1)
  1. Hosting 19 Ekim 2016

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir