Online Portallarda Sevilen Çocuk Oyunları

İnternet belki de en çok çocukların işine yaradı. Sınırsız bir oyun deryası olan dijital ortamda her yaş grubunda onlarca kategoride oyun bulmak mümkündür. Kız ve erkek çocuklarına özel bireysel oyunlar ve birlikte oynanan multiplayer oyunlar olmak üzere onlarca kategoride oyun çeşiti bedava indirilip oynanmakta, 7/24 oynanan oyunlarla oldukça keyifli anlar yaşanmaktadır. g2k.co game portalı üzerinden devamlı güncellenen oyunları takip edebilirsiniz.

En popüler çocuk oyunları

Gerek tabletten, gerek bilgisayardan gerekse cep telefonlarından indirilerek oynanan oyunlar için oldukça kaliteli web siteleri bulunmaktadır. Üstelik bunlar sırf çocuk oyunları üzerine kurulu olup sürekli güncellendiğinden her bir oyunun son sürümünü de bulmak mümkündür. Zeka oyunu olarak en çok oynanan oyunlardan olan puzzle oyunları, karmaşık olarak verilen bir resim parçasının düzenlenmesidir. Zihinsel gelişime olan katkısının ispatlandığı puzzle oyunları olarak birçok internet sitesinde birbirinden güzel puzzle oyunları bulunur. Bebek giydirme, hasat zamanı, şeker patlatmaca, araba yarışı, boyama, dinazor oyunları, dekorasyon oyunları, futbol oyunları ve daha birçok çocuk oyunu ile internet, çocukların aradığı her oyunu bulduğu bir platformdur. Madalin Stunt Cars 2 oyunu da çocukların ilgi gösterdiği bilgisayara kurulmadan 3D ortamda oynanabilen güzel tavsiye edillen bir oyun.

Birçoğu indirilmeden oynanan çocuk oyunları ücretsiz online oyunlar olup her yaştan çocuğun hem eğlendiği hem de öğrendiği bir aktivitedir. İkili oynanan multiplayer oyunlarda eğlence ve heyecan katlanmakta, savaş oyunlarında olsun, yarış veya dövüş oyunlarında olsun rekabet edildiğinden grup halinde eğlencenin keyfine varılmaktadır. Strateji oyunları, 3D oyunlar, bilgi yarışmaları, ameliyat oyunları, çocukların son derece ilgisini çeken ve en çok oynanan oyunlardan olan dinazor oyunları onlarca çeşidi ile farklı mekanların ve zamanların tadını çıkarmayı sağlamaktadır. Tyrannosauruslar, Velociraptorlar ve Brachiosauruslar dinazorları ile milyonlarca yıl öncesine dönmek ve tonlarca ağırlıktaki dinazorları yönlendirmek oldukça keyiflidir.

En yeni oyunlar

Sadece çocuklar için olsa da büyüklerin de beğendiği çocuk oyunları bulunmaktadır. Bunlar özellikle beceri ve zeka oyunları olup bazen büyükler de kendini kaptırır. En yeni çocuk oyunlarından olan küp macera, kağıt macera ve elbise tasarımı oyunlarına bazen büyükler de dahil olmaktan kendini alamazlar. Saç kesme, yemek yapma, güzellik merkezi gibi oyunlar kızların ilgisini çekerken, dövüş oyunları, araba yarışı, savaş oyunları ve 3D yetenekli pilot oyunu da erkeklerin ilgisini çekmektedir. Kamyon oyunları, koşma oyunları, pokemon, maç ve saldırı savunma oyunları da bir diğer erkek oyunlarıdır. Hem kız hem de erkek çocuklarının ortak ilgi alanı olan puzzle, boyama, pepe, kayu, komik oyunlar ve şeker patlatmaca ise hem sürükleyici hem de son derece eğlencelidir. Her kategoride ücretsiz çocuk oyunlarının bulunduğu internet ortamı, çocukların hayal gücünü geliştiren ve zeka gelişimine katkıda bulunan oyunlarla her zaman popülaritesini devam ettirecektir.

Bir önceki yazımız olan Pokemon Nasıl Yakalanır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir