Super Mario Run Oyunu Tepki Alıyor

Nintendo firmasının ürettiği Süper Mario Run mobil oyunu hakkında olumsuz değerlendirmeler bir anda  firmanın hisse fiyatlarında % 11’lik bir düşüşe sebep oldu. Tam sürüm oyunu oynayabilmek için 10 Dolar  ya da 8 Euro para ödeyerek oyunu almanız gerekiyor.

Oyunun tüm level kilitleri  ancak bu şekilde açılabiliyor. Aksi halde sadece 3 Level başlangıçtan oluşan kolay bölümü oynayabiliyorsunuz. Çoğu oyuncu Mario Oyunu ’nun Apple mağazasında pahalı olduğunu söyledi ve ortalama 2.5 yıldızla değerlendirdiler.

Süper Mario Run, Nintendo firmasının piyasaya ilk defa sürdüğü ve oyun üretimi adına yaptığı ilk ticari girişimdir. Böylelikle 2015 yılında Nintendo’ nun daha yeni oyunlarla karşımıza çıkacağı sinyallerini almış olduk.

Super Mario Run 15 Aralık’ ta piyasaya sürüldü. O zamandan beri, Nintendo hisseleri düştü. Aynı zamanda oyunun geliştirilmesine katkıda bulunan Oyun Üreticisi DeNA Co’ nun hisseleri bu zaman içinde % 14 değer kaybetti.

Nintendo Firması yetkilileri, elde edilen gelirlerle Mario Oyunu ’nu daha fazla geliştireceklerini söylediler. İnsanlar hak ettikleri en güzel oyuna kavuşacaklar dediler. Oyuncular, Mario Oyunu ’nun istenildiği zaman oynanamadığından ve sürekli internet bağlantısına ihtiyaç duyduğundan fazlaca şikayetçiler. Tüm bu olumsuz tepkilere rağmen Super Mario Run, bir çok ülkede en fazla satın alınan oyunlar listesinde başı çekiyor. Apple yetkilileri durumdan memnun olarak oyunun ilk üç gün itibariyle 37 Milyondan fazla indirildiğini açıkladılar. Ortalama olarak insanların 15 dakikaya yakın bir süre oyuna zaman harcadıklarını da belirttiler.

Oyunun piyasaya sürülmesi, Nintendo ve ortağı Niantic firmasının Pokemon Go ile başladıkları noktaya dönmelerine sebep oldu. Bu oyun, yılın başında büyük bir başarıya imza atmış, ancak güncellemeler durunca oyuncuların oyuna ilgisi de haliyle azalmıştı. Nintendo ve ortakları da Pokemon Go ‘daki ilgiyi yeniden canlandırmaya çalışıyorlar. Anlaşılan o ki Nintendo ’nun daha fazla çalışması gerekecek.

Bir önceki yazımız olan En iyi Total War Oyunu : Shogun 2 Deneyimlerim ! başlıklı makalemizde shogun 2 total war fall of the samurai, shogun 2 total war hile ve total war shogun 2 inceleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar (1)
  1. Said 25 Aralık 2016

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir